SPÄŤ
Pleť

Peelingom ku krásnej pleti

Od: Henrieta Karabova 30.3.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Objavte veľa jemných zrniečok

28 dní. Presne toľko času potrebuje naša pokožka na svoju regeneráciu. Ak jej chcete s procesom obnovy trochu pomôcť, siahnite po peelingu. Ten totiž premení unavenú sivú na žiarivú a sviežu pleť!

peeling na pleť

 

Peelingové prípravky odstraňujú odumreté bunky a stimulujú krvný obeh. Vďaka tomu je pokožka po ich použití krásne hebká a dokonale pripravená absorbovať výživné látky z krémov. Súčasťou peelingov bývajú predovšetkým abrazívne materiály, ako sú napríklad silikónové mikroperličky alebo jemný piesok. Ich trením po pokožke sa šetrne odstráni horná vrstva unavenej kože, a vám tak zostane len krásne ružová a zdravá pleť.

peeling na pleťpeeling na pleťPoužívajte len taký peeling, ktorý sadne vašej pleti

Nie každý peeling je vhodný pre vašu pleť. Zloženie peelingových prípravkov totiž vždy zodpovedá určitému typu pokožky. Pre problematickú a zmiešanú pleť je skvelý napríklad Hĺbkovo čistiaci peelingový krém 3 v 1  s bielym ílom, ktorý uvoľní póry a zabráni vzniku čiernych bodiek. Výsledkom je potom krásne matná a svieža pleť.

Alebo vyskúšajte nový Zjemňujúci pleťový peeling. Dôkladne vašu pleť vyčistí, zjemní a vyhladí. Jemné zloženie s vitamínom E udržuje hydratáciu pleti v rovnováhe, takže bude krásne omladená, a pritom hebká na dotyk.

Náš TIP: Dožičte pokožke peeling pred odjazdom na dovolenku. Docielite potom krásne rovnomerné opálenie.

Ako často by ste mali peeling používať?

peeling na pleťKaždý deň určite nie. Väčšinou úplne stačí, ak pleť ošetríte raz do týždňa. Vždy, keď odstránite vrchnú vrstvu pokožky, naštartuje sa komplexný proces regenerácie kože. A ten je pre naše telo pomerne náročný. Peelingové prípravky by ste mali v prípade normálnej až mastnej pokožky používať maximálne raz týždenne, ak ale máte skôr suchú pokožku, používajte ich radšej len raz za mesiac.

Peelingová starostlivosť v 3 jednoduchých krokoch

Peeling je ideálne používať večer. Dáte tak pleti počas noci čas na zotavenie a ráno bude krásne žiariť. Ako by ste pritom mali postupovať?

1. Na vlhkú, vyčistenú pleť naneste peelingový prípravok.

Najprv peeling naneste prstami na čelo, nos a bradu. Pleť nikdy peelingom nedrhnite, príliš drsné zaobchádzanie by mohlo pokožku poškodiť. Stačí, ak ho budete len jemne roztierať jemnými krúživými pohybmi. Na nose postupujte zhora smerom ku špičke a potom veľmi jemne vmasírujte prípravok i do líc. Oblasť okolo očí a úst vynechajte.

peeling na pleť

2. Po zmytí peelingu použite čistiacu pleťovú vodu, ktorá pleť osvieži a upokojí.

Použite napríklad čistiacu pleťovú vodu, ktorá obsahuje mandľový olej a látku Hydra IQ. Šetrne vašu pleť dočistí a jemnejšie ju hydratuje. Bude potom skvele pripravená na nanesenie bežného krému.

peeling na pleť

3. Nakoniec pokožku hydratujte denným alebo nočným krémom.

Keď je pleť dokonale čistá, dožičte jej poriadnu dávku hydratácie. Naneste na pokožku denný alebo nočný krém a nechajte ju odpočívať.

Náš TIP: Je pre vás bežný postup veľmi zdĺhavý a zložitý? Zaobstarajte si čistiace peelingové obrúsky. Ich používanie je úžasne jednoduché. Najprv pleť odlíčite a vyčistíte jemnou stranou obrúska, a potom ju otriete peelingovou stranou, ktorá odstráni odumreté kožné bunky a zjemní pokožku.

Milujete čisto prírodné produkty? Vyrobte si vlastný peeling!

Ak nechcete míňať za peelingové prípravky, môžete si vyrobiť i svoj vlastný. Len pritom nezabudnite, že i domáca zmes by sa mala prispôsobiť typu vašej pokožky. Napríklad morská soľ a cukor sú vhodné pre pleť s väčšími pórmi, mak je zasa perfektný na ošetrenie citlivej pokožky.

3 recepty na domáci peeling

  • peeling na pleťPeeling pre problematickú pleť: Vlastnú peelingovú zmes vytvoríte jednoducho zmiešaním troch ingrediencií – jogurtu, medu a cukru. Med má antibakteriálne a protizápalové účinky, takže urobí vašej pokožke zaručene dobre.
  • Peeling pre normálnu a suchú pleť: Zmiešaním oleja a cukru vytvoríte peeling, ktorý pleť jemne vyhladí a príjemne vyživí. Použite hoci olivový olej alebo olej z hroznových jadierok, po ktorom sa budú vaše líca červenať nadšením nielen v zimných mesiacoch.
  • Peeling pre všetky typy pleti: Rozomletím kávových zrniek získate peeling, ktorý môžete použiť, nech už máte akúkoľvek pleť. Kofeín stimuluje a podporuje krvný obeh, takže vaša pleť bude nádherne žiariť zdravím. Rovnako tak chladný jogurt je na výrobu domáceho peelingu ideálnou surovinou. Zmiešajte ho podľa typu vašej pleti s cukrom, morskou soľou alebo makom.

Peeling na pleť dopĺňajú i prípravky na ruky, nohy a celé telo

Exfoliačné prípravky sa nesústreďujú len na oblasť tváre, ale vyrábajú sa i pre ďalšie partie. V obchodoch tak zoženiete peelingy na tvár, telo, ruky alebo nohy. Všetky odstránia zrohovatené kožné bunky a vyhladia pokožku. Len si dajte pozor a iný než pleťový peeling na tvár nepoužívajte. Prípravky určené na telo totiž nie sú vhodné na ošetrenie pleti, obsahujú hrubšie zrnká, ktoré by mohli poškodiť alebo podráždiť jemnú kožu tváre.

womangalérie VŠETKY