Weleda kozmetika – spoznajte silu prírody

Poznáte spoločnosť, ktorá vznikla ako farmaceutické laboratórium so svojou vlastnou záhradou liečivých rastlín? Ak vám ako prvé napadla značka Weleda, hádate správne. Táto výnimočná kozmetika je vyrábaná výhradne z prírodných zložiek bez použitia umelých konzervantov. Pokiaľ hľadáte pre svoju pleť či telo produkty, ktoré sú nielen šetrné, ale majú aj preukázateľné účinky, Weleda kozmetika  vás určite nesklame.

Weleda kozmetika

Ako vznikla značka Weleda

Weleda bola založená Dr. Itou Wegman, farmaceutom Oskarom Schmiedelom a  Dr. Rudolfom Steinerom v roku 1921 v Arlesheime vo Švajčiarsku. Značka sa rýchlo etablovala na trhu predovšetkým vďaka svojmu inovatívnemu prístupu a antropozofickým poznatkom o vzťahoch medzi prírodou a človekom. Všetka práca a smerovanie spoločnosti Weleda sa nesie v duchu motta „v súlade s človekom a prírodou“. V súčasnosti má zastúpenie vo viac než 50 krajinách sveta.

Pri výrobe a predaji svojich výrobkov spoločnosť dodržuje zásady ekologického využitia prírodných surovín, výrobných procesov a likvidácie odpadu. Zároveň vylučuje akékoľvek použitie geneticky modifikovaných organizmov, dodržuje zásady fair trade a iné spôsoby ochrany prírody a ľudského zdravia. Weleda kozmetika získala tiež certifikáciu NATRUE, dbá na trvalú udržateľnosť a pri výrobe svojich výrobkov nezabúda ani na vegánov.

Stručná charakteristika kozmetiky Weleda

  • vyrobená bez pokusov na zvieratách
  • neobsahuje ropné prísady
  • dodržuje zásady fair trade
  • bez použitia syntetických zložiek, farbív a vonných látok
  • neobsahuje silikóny, minerálne oleje a parafíny

S Weledou pleť rozkvitne do krásy

Matná, unavená pleť, lesknúca sa T – zóna, rozšírené póry či prehlbujúce sa vrásky sú problémami, na ktoré nájdeme najlepší liek v prírode. Weleda krém ponúka cielenú starostlivosť o pleť, ktorá sa trafí do nôty každému. Weleda kozmetika ponúka širokú škálu výrobkov vo forme liftingových krémov, denných a nočných krémov s bylinnými výťažkami, univerzálnych a ochranných krémov na veľmi suchú pleť či BB krémov pre hydratáciu a jemné farebné tónovanie uspokojí aj tých najnáročnejších.

Nerobte kompromisy a nesiahajte po výrobkoch, ktoré vám nepomôžu. Weleda vo svojich produktoch spája dlhoročné skúsenosti s neprekonateľnou silou prírody. Medzi jej najpoužívanejšie ingrediencie patria extrakty z granátového jablka, ruže, levandule a citrusov, ako je napríklad obľúbený Weleda krém s liftngovým účinkom   a výťažkom z granátového jablka či ružový denný  a nočný krém. Práve vďaka nim sú výsledky, ktoré u svojich používateľov dosahuje, známe po celom svete.

Weleda kozmetika je určená pre dámy, pánov i bábätká

Doprajte si pocit luxusného potešenia, aký vám poskytne Weleda olej či sérum, Weleda sprchový gél, Weleda krém alebo Weleda zubná pasta. V kolekcii telovej kozmetiky pre ženy nechýba ani Weleda olej na strie či tehotenský olej. Tieto a mnohé ďalšie produkty sú vyrábané s úctou a rešpektom k človeku a prírode, takže ich prínos pre každého je naozaj blahodárny.

Jednou z kategórií výrobkov značky Weleda je aj rad prípravkov určený pre bábätká, ktoré sa vyznačujú extra jemným a šetrným zložením. Patrí medzi ne napríklad Weleda krém na zapareniny či Weleda detský olej. Ich používanie je nielen maximálne bezpečné a pritom vysokoúčinné, ale zároveň predstavuje jednoduchú cestu k harmonickému životnému štýlu.