Praktická klasika s personalistkou Máriou

Nájsť topánky, ktoré by boli presne podľa vášho gusta sa môže zdať v zime o trochu náročnejšie. Aj preto nás zaujímalo, ako sa s tým popasuje personalistka Mária, ktorá sa do práce musí obúvať elegantnejšie, ale zároveň chce zostať verná svojmu štýlu. Aké kúsky sa jej podarilo nájsť v predajni CCC?

Praktická klasika

Mária si potrpí ako väčšina žien na športovú eleganciu, ktorá je praktická a pohodlná. Pracuje vo firme ako personalistka a obliekať sa preto musí slušne a elegantne. Voľný čas si najviac užije v domácnosti. „Asi to bude znieť zvláštne, ale ja si najlepšie oddýchnem pri čítaní, varení a pečení. To je môj relax!“

Kto tento týždeň testuje?

? Módna sezóna: Jeseň/zima   

? Dnes testuje: personalistka Mária

? Topánky:  Čižmy Jenny Fairy, 34,95 eur, čižmy Jenny Fairy, 34,95€,

? Kabelka:  Batoh Lasocki, 79,95€

Praktická klasikaČervená a fialová sú pre ňu tabu 

Mária v súčasnosti vlastní asi pätnásť párov topánok v najrôznejších farbách. „Čo sa týka farieb nemám jasné preferencie, ale červené a fialové by ste u mňa hľadali márne,“ dodala so smiechom. Samozrejme, že ani ju neobišla kúpa, ktorá sa ukázala ako omyl. Topánky, ktoré nenosila, alebo ich nemala na nohách viac než dva roky, väčšinou posunie ďalej: „Topánky sa vždy snažím podarovať buď kamarátkam alebo niektorej žene z rodiny. Našťastie, nenosených exemplárov nie je veľa, a tak ich nemusím vyhadzovať.“

Vlastnoručne zdobené tenisky

V jej šatníku by ste našli aj zopár párov tenisiek, ktoré si sama zdobí, predovšetkým kreslením. „Zdobenie tenisiek je mojím kreatívnym vyžitím. Kreslím na ne čokoľvek, čo mi napadne, ale aj niečo, čo ma v tom období oslovilo,“ vysvetlila. Na zdobenie odporúča najmä jednofarebné tenisky, ktoré sú textilné, alebo kožené. Na kožené si ale treba kúpiť špeciálnu farbu.

 Stavila na klasiku

V predajni CCC na Obchodnej ulici si vybrala šedo-hnedé čižmy Jenny Fairy so sárou až ku kolenám. Mária je štíhla a vysoká, a tak jej podobné modely topánok veľmi svedčia. Siahla po  nich hneď, ako ich zbadala: „Presne takéto čižmy mám rada. Vyzerajú veľmi dobre, sú elegantné, pohodlné, ale aj praktické a funkčné. Sú z brúsenej kože, takže ich určite naimpregnujem, aby som si ich mohla nosiť aj keď zaprší.“ O topánky sa stará vzorne. Každý pár má uložený v šatníku v príslušnej krabici.

Praktická klasika       Praktická klasika

Druhým modelom, ktorý ju oslovil boli klasické čierne čižmy Jenny Fiary s vysokou sárou a jemne zvýšenou platformou. „Tieto ma taktiež zaujali na prvý pohľad, pretože viem, že ich budem môcť nosiť kedykoľvek – aj do práce, aj na nákupy. Sú pekné a s týmto batohom pôsobia veľmi dievčensky,“ predviedla sa sympatická rusovláska.

 Praktická klasika       Praktická klasika   

Na nákupy len s kamarátom 

Na lov kvalitnej obuvi vyráža zásadne s kamarátom Mirkom, ktorý jej vie vždy dobre poradiť a vďaka tomu jej ušetrí veľa času. „Väčšinou sa nám podarí nakúpiť v priebehu polhodiny, ale stalo sa, že letné šľapky sme vyberali dve hodiny. Oplatilo sa, lebo sa nám podarilo vybrať tie správne,“ dodala Mária, ktorá nedá dopustiť na odolné a solídne materiály, ktoré vydržia. V predajni CCC si vyberala presne podľa týchto kritérií: „Aj v prípade, že narazím na krásny pár čižiem z  materiálu, ktorý by mi nevyhovoval, tak ich nikdy nekúpim.“

Topánky a kabelky z línie Lasocki a Jenny Fairy zakúpite v kamenných predajniach CCC. Využiť môžete aj online rezervácie priamo na  stránke www.ccc.eu či zakúpiť darčekovú kartu CCC svojim najbližším.