Športová elegancia s manažérkou Tinou

Pod športovou eleganciou si každý predstaví niečo iné. Niektoré si hneď vybavia pohodlné a klasické oblečenie, tie druhé zasa štýlový outfit, ktorý môže byť ozvláštnený zaujímavým kúskom či doplnkom. K takým dámam patrí aj naša dnešná respondentka Tina, ktorá si vyberala topánky v predajni CCC na Obchodnej ulici.

Športová elegancia

Túto predajňu si Tina vybrala z praktických dôvodov. „Je priestranná a mám to sem z práce kúsok. Zároveň sa chcem pozrieť aj na nejaké drobnosti pod stromček,“ vysvetlila nám na úvod. Tina pracuje na manažérskej pozícii, čo jej každodenný odev ovplyvňuje. Roztrhaným rifliam síce musí ráno povedať nie, ale rada si uletí aspoň v prípade topánok.

Kto tento týždeň testuje?

? Módna sezóna: Jeseň/zima   

? Dnes testuje: manažérka Tina

? Topánky:  Čižmy Jenny Fairy, 39,95€, Čižmy Lasocki, 89,95€,

? Kabelka:  Kabelka Jenny Fairy, 29,95 eur

Športová eleganciaTopánky na každý deň

Tina vlastní tridsať párov letných a dvadsať párov zimných topánok. Potrpí si na kvalitné materiály, do ktorých je ochotná aj investovať. O obuv sa vzorne stará tým, že ju pravidelne čistí a dôkladne ošetruje. Takým spôsobom jej jeden pár topánok vydrží aj osem rokov. „Topánky skladujem zásadne v krabiciach a odkladám ich len ak sú úplne čisté. Nikdy nenosím len jeden pár, ale striedam ich. Vďaka tomu ich nezničím,“ dodáva.

Kľúčom k spokojnosti je podľa nej mať vhodné topánky na každú príležitosť. Akým topánkam dáva prednosť? „Mám opätky, topánky bez opätku, ale aj lodičky do divadla a obuv na šport. Špeciálne topánky nosím aj na prechádzky s mojou dobermankou,“ priznala a vzápätí dodala, že zvyčajne siahne po pohodlných topánkach a v zime nedá dopustiť na tie so zateplením a hrubšou podrážkou.

To potvrdila aj svojim výberom, keď siahla po čiernych kozačkách Jenny Fairy na masívnom opätku: „Presne také som hľadala. Čižmy sú elegantné, pohodlné a zároveň tak akurát nápadné. Páči sa im aj detail na opätku. Ak si k nim nájdem aj kabelku, budem rada.“ Aj to sa podarilo a Tina si vybrala stredne veľký model čiernej farby s výrazným zlatým zdobením na remienku. Ako priznala, kedysi mala asi štyridsať kabeliek najrôznejšej veľkosti, ale postupom času ich počet zredukovala na desať: „Kabelky musia ladiť s oblečením, ale nikdy si ich nekúpim v tom istom tóne ako topánky. Mám rada, keď tam je aspoň jemná odchýlka.“

Športová elegancia     Športová elegancia     Športová elegancia

Opätkom hovorí „áno“

Problémy jej nerobia  ani  elegantné topánky na vysokých opätkoch: „Najvyššie opätky, ktoré mám, majú osemnásť centimetrov. Samozrejme, že s topánkami na vysokých opätkoch sú aj patálie, ale to už patrí k veci. Raz sa mi stalo, že sa mi pri chôdzi zachytil opätok medzi dlaždicami. Pochopiteľne mi neostalo nič iné, ako ísť domov taxíkom,“ dodala so smiechom. Po klasikách Lasocki siahla pri svojom druhom výbere. Presvedčila ju sivastá farba, brúsená koža, jemný opätok, ale aj vysoká sára siahajúca tesne nad kolená.

   

„Mám veľmi rada topánky z brúsenej kože, ktorá je kvalitná a pôsobí zaujímavo. Zaujala ma nápadnejšia farba a veľmi striedmy dizajn. Tak to má byť!“ Tina dáva vo všeobecnosti prednosť zemitým farebným odtieňom a prispôsobuje ich podľa ročného obdobia. „V zime dávam prednosť čiernej, sivej, hnedej a nemám problém ani s výraznejšou červenou. V lete neodolám žltej, bielej, zelenej, ale aj béžovej a púdrovým odtieňom,“ vyjadrila sa počas hľadania vhodnej kabelky k sivým čižmám.

Športová elegancia

Nakoniec si vybrala malú kabelku s nápadnou prackou v podobnom odtieni. Vysvetlila to jednoducho: „Ak mám výraznejšie topánky, vždy si vezmem jemnejšiu kabelku a naopak. Táto je jednoduchá, ale pekná a zaujímavá. Pritom však nepúta zbytočnú pozornosť a neruší. Ja som veľmi spokojná.“

Športová elegancia

Topánky a kabelky z línie Lasocki a Jenny Fairy zakúpite v kamenných predajniach CCC. Využiť môžete aj online rezervácie priamo na  stránke www.ccc.eu či zakúpiť darčekovú kartu CCC svojim najbližším.