Pozor na mobil. Takto vám môže zničiť vzťah úplne bez upozornenia!

  Bez mobilov a sociálnych sietí si dnes neviem predstaviť svet. Viete však o tom, že smartfón môže veľmi ľahko vstúpiť do vzťahu urobiť problém? Tu je niekoľko spôsobov, ktoré môžu narušiť náš vzťah.

  Pozor na to!

  zničiť vzťah

  1. Cítime sa zanedbávaní

  V momente, keď sa partner dlhšie venuje svojmu telefónu, sa môžeme cítiť zanedbávaní. Rovnako, ani my si neraz neuvedomujeme, že keď si vypisujeme s kamarátkami alebo rodinou správy, či komunikujeme cez sociálne siete, partner sa môže cítiť odstrčený na druhú koľaj. Najhoršie je, keď niečo na mobile robíme, píšeme si, alebo listujeme a povieme partnerovi, resp. on nám: „Hovor, počúvam Ťa.“ Nielen to, že je to nezdvorilé, ale zvyčajne aj nereálne. Preto, ak si potrebujeme niečo vybaviť s inými osobami, neriešme to v čase určenom ako náš spoločný. Najhoršie je, keď necháme do našej intimity vstúpiť iné cudzie osoby. Hoci aj prostredníctvom mobilu.

  2. Vždy ho máme v mysli

  Mobilné telefóny sa nám za ten relatívne krátky čas, čo existujú, tak hlboko vryli do mozgu, že jednoducho nedokážeme na ne nemyslieť. Sú v našom podvedomí, rovnako ako všetko to, čo nám poskytujú. Skúsili ste ísť do práce, či len na nákup bez mobilu? To je priam nadľudský výkon. Nehovoriac o nervozite a neistote, ktorú bez tohto zariadenia pociťujeme. Pre partnera môže byť tento poznatok nepríjemný, najmä ak potrebujeme kontrolovať poštu uprostred noci. Niet sa čomu čudovať, že môže vzbudzovať aj podozrenie z nevery, či pocit zbytočnosti. Načo nám je partner, keď si dokonale vystačíme s mobilom?

  3. Ak neodpovie čoskoro, cítime sa zranení

  Ďalšia novinka, ktorú priniesli do života dvoch ľudí smartfóny, je možnosť prakticky okamžitej komunikácie. I keď je to bezpochyby úžasné, že partner nám môže odpísať ihneď, zároveň je to i nebezpečné a bolestivé, ak jeho reakcia neprichádza hneď. Výskumy ukázali, že stačí len 10 minút a keď nedostaneme dovtedy odpoveď od partnera  ,ide naša nálada dole vodou, vzrastajú rôzne podozrenia, obavy… Takto vznikol špecifický druh stresu, aký nepoznala žiada generácia pred nami. Len si predstavte, že voľakedy čakali na reakcie potenciálnych partnerov aj týždne, či mesiace!

  -sz-