Päť nebezpečných zón vzťahu

….. ktoré môžu viesť k rozchodu

Aj vy si myslíte, že rozchod alebo rozvod musia spôsobiť len veľké problémy? Že to už skutočne niečo vážne musí byť, čo poškodí inak dlhodobý a na prvý pohľad pevný vzťah? Zdanie niekedy klame a je to tak aj v tomto prípade. Aj menšie „dráždivé“ záležitosti môžu viesť ku koncu vzťahu, najmä, ak sa opakujú a pretrvávajú. Patrí medzi ne aj týchto päť nebezpečných zón vzťahu:

1. Nedostatok pozornosti

Kameň úrazu a krachu vzťahu mnohých párov. Keď chceme od neho diskusiu, a jediné na čo sa zmôže je pokyvkanie hlavou a stále pozerá do svojho mobilu, asi to nebudeme považovať za dostatočnú reakciu. Práve naopak. Týmto nám dáva najavo, že jeho myseľ lieta niekde úplne inde ako vaša a nemá chuť to zmeniť.

Najskôr si môžeme myslieť, že je to len momentálna záležitosť, ale neskôr sa môže ukázať pravý opak. Muž takto nepriamo ukazuje svojej partnerke, že pre neho sú zaujímavé a dôležitejšie iné veci. Môžeme sa tomu vyhnúť, ak si stanovíme čas na diskusie, ktorý budeme venovať len sami sebe ako páru, alebo sa dohodneme, že v istý čas odložíme mobil a ďalšie rozptyľujúce zábavky bokom – a to nielen pri sexe.

2. Ignoruje naše pravidlá

Spoločný život vyžaduje nejeden kompromis. Optimálne je stanoviť si určité pravidlá, aby sme sa zbytočne neprovokovali a neprichádzali do konfliktov. Takým napríklad môže byť, že každý z nás si po použití kúpeľne uprace svoje veci a kúpeľňu dá to takého poriadku, v akej bola, keď do nej vošiel. Žiadne porozhadzované tuby, fľašky, vrchnáky, použité kozmetické prostriedky na čistenie, váľajúca sa spodná bielizeň, voda na dlážke… Ak toto dlhodobo pretrváva, je jasné, že nám to začne vadiť a aj z blchy sa stane slon.

3. Spoločné žartovanie

…je bezpochyby fajn, ale len vtedy, ak máte naň obaja náladu. Určite nie je vhodné začínať zo žartmi, keď partner je v strese, trpí úzkosťami alebo inými negatívnymi pocitmi. Ak ho chceme priviesť na lepšie myšlienku, určite viac zaberie rozobratie partnerovho problému alebo neraz hlúpe vtipy. Tie ho môžu dostať ešte do horšej situácie. Samozrejme, platí to i vtedy, ak my sme v tej zlej nálade. Každý z nás má predsa právo necítiť sa niekedy dobre.

Mohlo by vás zaujímať

Návrat k bývalému? Najskôr si položte tieto otázky!

Rozišli ste sa pred pár mesiacmi s bývalým priateľom a teraz vám zostalo za ním smutno? Uvažujete, či sa nemáte  k nemu vrátiť? V podobnej situácii sa ocitla nejedna… Čítaj ďaľej

4. Neskáčme do reči, neprerušujme

Väčšina z nás má potrebu partnerovi porozprávať, čo všetko počas dňa alebo času, keď neboli spolu zažila. Niekedy to však môže trvať dlho a stále máme pocit, že to všetko musíme vyrozprávať, aby sme nezabudli na niektoré dôležité veci. Ak nám v tejto situácii muž skočí do rozhovoru a nebodaj povie, aby sme to skrátili, že sa ponáhľa, veľká časť našej dôvery dostane na frak. Podobne je to aj v opačnej situácii, keď hovoriaci je muž. Ak ich máme chuť prerušiť, kusnime si do jazyka a snažme sa ich vypočuť. Reagovať môžeme aj potom. Zo strany rečníka je však dôležité, aby jeho monológ netrval až priveľmi dlho a nechával priestor aj na zapojenie sa partnera.

5. Okamžitá pozornosť

Máme svoju prácu alebo napríklad umývame riad, či niečo riešime telefonicky a náš partner nás žiada, aby sme v tomto okamihu ihneď prišli k nemu a pozreli sa na niečo napríklad na počítači. V tejto chvíli nám podvedome dáva najavo, že jeho priority sú dôležitejšie ako tie jeho. Takéto správanie do rovnocenného partnerského vzťahu nepatrí, dá sa to predsa povedať aj ináč a chvíľku počkať. Či nie?

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach