Vlasy vás prezradia

Viete o tom, že vlasy vysielajú do okolia dôležité signály, o ktorých možno nič neviete?

Dôležitá je nielen farba a strih vlasov, ale aj také maličkosti, ako cestička vo vlasoch alebo vlnky…

Ryšavé ženy vraj pôsobia záhadne, blondínky naivne a brunetky inteligentne. Žeby to všetko bolo až také jednoduché? Nie, nie je. K pozoruhodnému výsledku sa však vo svojej štúdii dopracovali pychológovia z univerzity v Yale. Profesorka psychológie Marianne LaFrance vyhodnotila názry a reakcie 183 mužov a žien na rozličné farby vlasov a účesy. Test spočíval v tom, že testované osoby dostali fotografie ľudí s rôznymi účesmi i farbou vlasov a v priebehu troch sekúnd musel  každý z nich ohodnotiť ľudí z fotografií na hárok papiea. A aký bol výsledok?

Vlasy vás prezradia
  • Brunetky vraj na väčšinu testovaných vôbec nepôsobili ako citlivky a konzervatívne bytosti, ale skôr uzavreto a trochu naivne.
  • Blondínky nepôsobia naivne, ale skôr sexi, egocentricky a žiarivo.
  • Dlhé, hladké vlasy pôsobia jemne, ušľachtilo, ale chladne.
  • Strapaté, našuchorené vlasy pôsobia sebavedome a bezstarostne.

A čo z toho všetkého vyplýva?

Aj účes môže do veľkej miery ovplyvniť to, ako vás vaše okolie vníma, vyjadril sa svojho času newyorský kaderník hviezd Fréderic Fekkai. Poobzerajte sa teda okolo seba a skúste podrobiť malému prieskumu ľudí okolo seba.

Je to naozaj tak?

Na doplnenie ešte dodávame, že typické ženy idúce za kariérou a túžiace po moci často zvolia pážací strih. Ak je styling mäkký, prezrádza, že napriek strihu, nosieľka tohto účesu nie je vždy sebaistá. Vlnky vo vlasoch, či už tmavých, alebo svetlých, vždy pôsobia dievčensky. Ak chcete, aby vás brali vážne, nose pčes z hladkých vlasov. Dlhé a zvlnené pramene vlasov na čele svedčia o tom, že ide o zraniteľnú a niekedy aj hanblivú osobu.

Pokiaľ ide o mužov, sexsymboly medzi mužmi si dosť často odhaľujú čelo. Cestičku vo vlasoch na boku zvyčajne nosia muži, ktorí sú dobrí kamaráti a spoločníci. Ak muž nosí cestičku v strede hlavy, môže to svedčiť o jeho neistote. No a čo dlhovlasí muži? Majú radi zmeny… 😉

Tip:

Perfektný účes po celý rok

Automatická loknovacia kulma BaByliss C1600 E je presne ten darček, ktorý poteší nejednu ženu počas celého roka. Rýchlo a jednoducho dokáže vytvárať rôzne kučery podľa nastaveného smeru natáčania a teploty v 3 teplotných stupňoch. Nemusíte sa báť spálených vlasov, krátky signál vás upozorní, že lokne sú hotové a váš účes bude ako od kaderníka. Bližšie info nájdete na babylissslovakia.sk

Save