Ženy s ryšavými vlasmi – sú sexi?

Chcela som sa opýtať, prečo si tak veľa žien v súčasnosti farbí vlasy na ryšavo – žeby boli ženy s ryšavými vlasmi až také pekné? Keď som bola žiačka na základnej škole a potom neskôr študentka na gmanáziu, chlapcom sa ryšavky veľmi nepáčili… Prečo zrazu taká náhla zmena vkusu?

Alica

Ženy s ryšavými vlasmi
https://www.shutterstock.com

Ženy s ryšavými vlasmi?

Okolo žien s ryšavými vlasmi je mnoho mýtov a povier. Vraj sú náladové, ohnivé, ale aj vášnivé a často sú spájané so symbolmi diabla a pekla. Dnes, keď sme pekelnícke rekvizity odložili do historického starožitníctva, sa zdôrazňuje skôr tá vášeň. Z toho pochádza aj české porekadlo „Kdo neměl ryšavou, neví, co je to láska“. Nemusí to platiť nevyhnutne pre každú rusovlásku, ale z hľadiska pánskych zberateľov ženských skalpov, je taký „úlovok“ veľmi cenený. Veď nositeľmi ryšavej farby vlasov je len 1 – 2 % ľudí, z toho je polovica žien. Takéto ženy s bujnou ohnivou hrivou sú rozhodne neprehliadnuteľné, preto si niektoré hnedovlásky, či čiernovlásky nechávajú zafarbiť vlasy práve takto. Lebo – je to sexi.

Čo si o nás myslia muži?

Kedy sme sexi?
Ako nás vidia?
Páči sa im na nás to, čo si myslíme, že sa im určite páči?

Názory na to, čo je sexi a čo nie, bývajú rôzne. Je všeobecne známe, že ženy a muži môžu mať na jednu a tú istú vec, jav, alebo situáciu úplne rozdielne názory. Skrátka, mužom sa môžu zdať príťažlivé úplne iné veci, ako nám, ženám  .

Urobme si teda vo veciach jasno a pozrime sa na náš ženský svet tak trochu očami muža. V našej rubrike vám svet mužských názorov, túžob a prianí priblíži náš spolupracovník Lucian.

Tento autor 7 kníh o partnerských vzťahoch, sexe a erotike písal dlhé roky pre ženské časopisy ako Slovenka, Eva, Rodina, Ženský magazín, magazín Moderná žena, Rebecca, Beauty and Woman, ale aj pre Playboy, či Kankán a teraz píše exkluzívne práve pre vás.

Vaše otázky pre Luciana môžete posielať na woman@woman.sk