Chodím s mladším mužom

Mám o 10 rokov mladšieho priateľa. Je pravdou, že ma na ňom upútala aj jeho mladosť, sviežosť a akási čiastočná naivita. Ani jemu môj vek neprekáža, povedal mi, že vždy bol na staršie skúsenejšie ženy. Obávam sa však, že z jeho strany ide len o sex. Sme spolu tri mesiace a vždy keď príde ku mne zažijeme úžasné vášnivé chvíle. Horšie je to, že sa so mnou nechce ukazovať vonku – tvrdí, že nemá čas a má veľa práce. Cez víkendy, keď nepracuje sa ani nestretávame. Ako si môžem preveriť o čo mu naozaj ide? Veľmi sa s ním o tom rozprávať nedá, pretože je uzatvorený.
Lenka, 39 rokov

Chodím s mladším mužom

Odpovedá Mgr. Katarína Probstová, poradenská psychologička:
Milá Lenka,
Ste s priateľom tri mesiace, čo je ešte krátka doba na to, aby ste uvažovali o smerovaní vzťahu, o čo komu ide, kam vzťah smeruje. Vy si tieto otázky kladiete skôr, pretože už ste skúsenejšia, máte za sebou viac vzťahov a pred sebou asi aj viac očakávaní.
Napísali ste toho málo a vo mne tých pár riadkov vzbudzuje veľa špekulácií o tom ako môže fungovať Váš vzťah s takým vekovým rozdielom, že možno by ste aj chcela zakladať rodinu, možno už deti máte…
Myslím, že najprv by ste sa mali skôr zamerať na seba ako na priateľa. Skúste si Vy úprimne odpovedať na to, o čo ide Vám, čo Vám Váš vzťah dáva a čo by ste chceli viac a nedostáva sa Vám. Keď budete úprimná sama k sebe, budete môcť chcieť, aby bol k Vám úprimný aj váš priateľ.

Mgr. Katarína Probstová
Poradenská psychologička