SPÄŤ
PR-servis

Ajvar otvára grilovaciu sezónu

Od: Henrieta Karabova 11.5.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Poznáte Ajvar?

Ajvar otvára grilovaciu sezónu

Táto lahodná zeleninová príloha je tradičnou pochúťkou z Chorvátska, a hodí sa nielen ku grilovaným dobrotám. Ajvar Podravka sa vyrába z červených paprík a baklažánov plných chuti, chorvátskeho slnka a cenných vitamínov šetrným procesom pasterizácie. Je ideálnym dipom ku grilovanému mäsu a zeleninke, ale tiež chutne poslúži pri varení, či ako nátierka na chrumkavé pečivo. 100% zeleninová príloha bez konzervantov, aróm a alergénov vyšperkuje do dokonalosti každú grilovanú pochúťku. Učte sa od chorvátskych majstrov a otvorte grilovaciu sezónu s Ajvarom jemným alebo Ajvarom pikant. Viac na www.podravka.sk.

Z Chorvátska na Slovensko

Domovom Ajvaru je chorvátsky región Adria, kde sa pôvodne rodinný recept dedil z generácie na generáciu. V súčasnosti výroba Ajvaru Podravka prebieha v chorvátskom meste Kalnik jedenkrát ročne po dozretí 3 000 ton čerstvých paprík. Je pripravovaný šetrným procesom pasterizácie, ktorá umožňuje zachovať vitamíny, prírodné farbivá a celkovú prirodzenosť potraviny. Táto papriková dobrota sa udomácnila aj na Slovensku, práve pre jej bohatú chuť a lákavú intenzívnu vôňu.

100% chuti, 0% konzervantov

Ajvar otvára grilovaciu sezónuAjvar jemný pre milovníkov dobrého jedla a Ajvar pikant pre ostré jazýčky premenia vašu grilovačku na gurmánsky zážitok. Či ho použijete ako zeleninový základ na varenie, prílohu alebo dip k už hotovému jedlu, alebo ako chutnú nátierku na pečivo či toast, vaši spoluhodovníci si budú určite pýtať váš tajný ajvar-recept. Ajvar Podravka je pripravovaný iba z prírodných ingrediencií, jeho hlavnými zložkami sú červená paprika a baklažán. Vďaka svojmu zloženiu a vlastnostiam si vyslúžil pomenovanie kaviár pre vegetariánov. Okrem výbornej chuti má totiž aj nízku kalorickú hodnotu, je bohatý na betakarotén, vitamíny a minerály.

Ajvar jemný Podravka: 2,29 €/ 350g

Ajvar pikant Podravka: 2,29 €/ 350g

Vedeli ste toto o Ajvare?

  • Je tradičnou zeleninovou pochúťkou z Chorvátska, ktorá je vyrobená z čisto prírodných surovín.
  • Aby Podravka dosiahla najlepšiu možnú chuť Ajvaru, vyšľachtila vlastné odrody červenej papriky, ktoré používa na výrobu Ajvaru.
  • Výroba Ajvaru Podravka prebieha iba raz ročne, pričom paprika je spracovaná do 3 hodín od jej dovezenia do továrne v Kalniku.
  • Každý 350g pohár Ajvaru Podravka obsahuje 7 červených paprík!
  • Ajvar je známy aj ako kaviár vegetariánov a vegánov.
  • 100g Ajvaru Podravka obsahuje dennú doporučenú dávku vitamínu C.
  • Ajvar Podravka získal v roku 2016 ocenenie Superior Taste Award.

Tip na recept:

Rolky z roštenky so zeleninou

 

womangalérie VŠETKY