Lunárny kalendár 19. – 20. februára 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár 19. - 20. februára 2020
https://www.shutterstock.com

Čítajte náš nový lunárny kalendár 19. – 20. februára 2020:

Mesiac je v Kozorožcovi a to sú dni ako stvorené na usilovnú prácu, dariť by sa malo všetkým činnostiam, ktoré si vyžadujú sústredenie a trpezlivosť. Rozhodnutia a plány, ktoré počas týchto dní vzniknú, nebudú síce nejaké ohurujúce, ale viac než pravdepodobné, že práve na nich sa bude dať niečo zaujímavé vybudovať alebo naplánovať. Ak by vás niekto chcel teraz vyrušovať zbytočnými telefonátmi o ničom, nenechajte sa vyrušovať a venujte sa svojej práci. Najmä v práci sa nenechajte vyrušovať kolegami a nečetujte s kamarátmi cez internet, aby ste niečo dôležité nepremeškali, alebo aby ste nenahnevali svojich nadriadených! Večer sa venujte svojim blízkym a dajte im najavo, že ich máte radi a že vám na nich záleží.

Zdravie a krása:

Kozorožec ovplyvňuje kostru, kolená, držanie tela, nohy a pokožku celého tela. Viackrát počas dňa si pred zrkadlom skontrolujte, či správne stojíte: Hlava by mala byť vzpriamená, krk natiahnutý, panva ľahko vyklonená dopredu a hruď vypnutá.

Ráno si pomaličky, ale dôkladne natiahnite celé telo, precvičte si kĺby a chrbticu, kolená a boľavé miesta na kĺboch či chrbtici si natrite krémom alebo olejom z borievky – prehrejú sa a bolesť sa vytratí. Vhodná je aj kombinácia borievky a majoránky, alebo olivový olej. Pamútajte na to, že kosti potrebujú vápnik a horčík, aby boli pevné. Doprajte si sezamové semienka, špenát, brokolicu, bazalku. aj slnečnicové semienka.

Venujme sa aj svojej pokožke: Nasucho si vymasírujeme celé telo mäkkou kefkou , potom sa osprchujeme striedavo teplou a studenou vodou, čím odstránime zrohovatenú pokožku a pokožka sa nám krásne prekrví. Následne sa dôkladne natrieme výživným telovým mliekom, krémom, alebo olejom.

Tieto dni sú vhodné aj na čistenie pleti (vhodné je naparovanie a odstránenie nečistôt, čistiaca maska), odstránenie chĺpkov a bradavíc, ako aj na strihanie nechtov. Spevnejú a nebudú sa lámať. Objednajme sa na pedikúru, alebo si urobme doma kúpeľ na nohy, do ktorého pridáme morskú soľ. Potom odstránime zrohovatenú pokožku, ostriháme nechty a nohy vymasírujeme vhodným krémom.

Lunárny kalendár 19. – 20. februára 2020: Záhrada a domácnosť:

V domácnosti sa môžeme pustiť do upratovania. Pokojne aj do väčšieho a dôkladnejšieho. Záhradkári si môžu prekontrolovať záhradnícke náradie, či je všetko v poriadku. To, čo je treba, opravíme, alebo naplánujeme, čo treba kúpiť. Keď začne sezóna, nemusí už na to byť čas…

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.