Lunárny kalendár 29. jún – 1. júl 2020

Ak chcete vedieť, ako krajšie, zdravšie a lepšie prežiť nasledujúce dni, určite by ste si mali prečítať Lunárny kalendár! Okrem toho sa dozviete aj to, na čo si treba dať pozor, čo sa v tieto dni najlepšie darí, ako si život ešte lepšie vychutnať a kopu ďalších zaujímavých vecí!

https://www.shutterstock.com

Lunárny kalendár 29. jún – 1. júl 2020:

V pondelok 29. júna je Mesiac ešte vo Váhach a to je čas, keď túžime po harmónii – fyzickej aj psychickej. V dňoch Váh nevyhľadávame hádky, ale túžime po príjemnej spoločnosti, chceme si vychutnať a užiť čarovné okamihy… Večer si vychutnajte s priateľmi, pri pohári dobrého vínka a v podmanivej atmosfére.

Utorok a streda (30. 6. – 1. 7.) – to sú dni, keď je Mesiac v Škorpiónovi. V týchto dňoch mávame silu ísť do hĺbky problémov a zmeniť to, čo treba.Možno budete prekvapení, že počas týchto dní priam magicky priťahujeme to, čo vysielame.Zakážme si teda negatívne myšlienky, nalaďme sa do ružovej nálady a vtedy máme všetky predpoklady prežiť priateľské dni a romantické večery, ktoré pre mnohých môžu byť aj riadne vzrušujúce…

Počas dní Škorpióna sa nesnažme riešiť nič dôležité, pretože táto atmosféra je veľmi rozporuplná. Kým, niektorí ľudia vás môžu príjemne prekvapiť svojou ústretovosťou, iní vás zaskočia útočnosťou a vytváraním zbytočného stresu.

Zdravie a krása:

Váhy ovplyvňujú obličky, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín. Buďme preto opatrní, pretože aj počas dní, keď vonku hreje slniečko, môžeme prechladnúť na obličky alebo na močový mechúr. Dbajme na dostatočný príjem tekutín – najmä čistej vody. Ak máme problém so zadržiavaním vody v tele, popíjajme teplú vodu, do ktorej si môžeme pridať čerstvú citrónovú šťavu. Nezabudnime si premasírovať chodidlá, pretože práve tam sa začína meridián obličiek. Môžeme popíjať aj čaje na prečistenie – napríklad z prasličky, rebríčka a brezy, alebo si kúpme v lekárni inú vhodnú čajovú zmes.

Aplikujme si výživné pleťové masky a zábaly. Vlasy si po umývaní prelejeme nálevom z brezy, do vlasových korienkov si môžeme vmasírovať vhodnä výživnú vlasovú vodu alebo klasickú brezovú vodu. Blahodarná je aj masáž tváre a po kúpeli alebo sprchovaní si nezabudnite ošetriť pokožku tela telovým mliekom, krémom alebo kokosovým olejom.

Škorpión ovplyvňuje pohlavné a vylučovacie orgány, močový mechúr, konečník a sexualitu. V týchto dňoch (ale aj inokedy) určite nezabúdajte na raňajky, pretože kvalitné a zdravé raňajky dodajú prísun energie na celý deň. Vhodná je ľahká jogínska masáž brucha, sedací kúpeľ, ktorým podporíme funkcie pohlavných orgánov. Ženy a dievčatá by v tieto dni mali popíjať čaj z alchemilky a muži zase čaj z vŕbovky a pri problémoch s prostatou (aj preventívne) konzumovať tekvicové semienka – samozrejme, prírodné, nesolené!

Tip na domácu jogínsku masáž:

Pohodlne si ľahneme na chrbát a dlaňou robíme 50-krát jemné krúživé pohyby okolo pupka – v smere hodinových ručičiek.

Večer si doprajme uvoľňujúci kúpeľ s pridaním santalového alebo nerolového oleja. Pokožku tváre si ošetrime panenskými olejmi. Suchej pokožke bude osožiť pupalkový olej, mastnej pokožke hroznový olej a a mandľový sa hodí na všetky typy pleti.

Počas dní Škorpióna dokážeme oceniť jedlá výnimočných chutí – horkasté, trpké, skladko-kyslé. Mnohým práve teraz mimoriadne chutia plesňové syry, chrenová nátierka, olivy, pikantné hrianky. Mimoriadne vhodné a vyhľadávané sú v tieto dni aj jedlá ochutené divo rastúcimi bylinkami. Nezabúdajme na dobrý pitný režim.

Záhrada a domácnosť:

V dňoch Váh sa postarajte o kvety – najmä o ruže, ktoré sa vám za to odvďačia krásnym kvitnutím. Dni Váh sú vhodné na nákupy, ktoré si vyžadujú estetické cítenie – napríklad nové šaty, plavky, či topánky. Kúpte si kvety, alebo si doma niečo skrášlite. Upratovanie nechajte radšej na inokedy.

V dňoch Škorpióna hravo zvládnete všetky činnosti, ktoré si vyžadujú presnosť a trpezlivosť. Poradíme si aj s čistením škvŕn na odevoch, koberci, či obrusoch.

V záhrade i v dome či v byte polejte kvety, zbierajte kvety a listy byliniek. Nezabúdajme na zalievanie zeleniny, ale vodu nelejeme na listy rastlín, aby sme nepodporovali vznik plesní.