Lunárny kalendár na 25. – 26. januára 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár na 25. - 26. januára 2020
https://stock.adobe.com

Čítajte náš nový lunárny kalendár na 25. – 26. januára 2020:

Tieto dni je Mesiac vo Vodnárovi a ten nemá rád žiadne obmedzovanie, pravidlá, ani lipnutie na tradíciách. V tieto dni sa nám žiada trochu (a niekedy aj riadne) vybočiť z rytmu. Skúsme si teda dopriať niečo výnimočné, alebo si aspoň tieto dni trochu ozvláštniť. Môžu to byť aj maličkosti – uvarme si nejakú špecialitku, vyberme sa na prechádzku tam, kde sme ešte neboli, alebo si doprajme ten pôžitok a vypime si šálku čaju ráno v posteli…

Zdravie a krása:

Vodnár ovplyvňuje látka, členky, päty aj žily. Dávajme si pozor na to, aby sme dlho nestáli na jednom mieste – nielenže nás nohy budú bolieť, ale škodíme aj svojím žilám. Ak máme kŕčové žily, majme na pamäti, že dlhé státie na jednom mieste im veľmi škodí. Do stravy si zara’dme dostatok zinku. Okrem doplnkov výživy si ho môžeme dopriať aj v potrave, ak budeme konzumovať slede, pšeničné klíčky a otruby, pivovarské kvasnice, cibuľu, slnečnicové a tekvicové semienka.

Večer nohám doprajme príjemný kúpeľ a ľahkú masáž bylinným krémom smerom k srdcu. V prípade, že máme kŕčové žily, nohy nemasírujeme, len do nich ľahko votrieme krém. Nohám (aj unaveným) veľmi pomáha jednoduché cvičenie – krúženie a pohybovanie nohami v členkoch. Týmto spôsobom si nohy oddýchnu, prekrvia sa a napnú sa lýtkové svaly. Pri odpočinku si nohy vykladáme vyššie – napríklad tak, že si ich oprieme o stenu. Ak pracujeme pri počítači a sedíme pri stole, nohy si podložíme. Ak sedíme pri televízore, alebo pracujeme s notebookom doma, dobre urobíme, ak si nohy vyložíme na malý stolík.

Pravidelne užívame rybí olej, ktorý pomôže očistiť naše cievy od cholesterolu a dodá nám aj vitamín D, ktorého sa nám počas zimných mesiacov nedostáva.

Lunárny kalendár na 25. – 26. januára 2020 – Záhrada a domácnosť:

Počas vzdušných dní skontrolujeme cibule a hľuzy okrasných kvetín, ktoré počas zimy skladujeme v pivnici. Ak sú preschnuté, nevytvoria výhonky a v prípade, že sú vlhké, môžu ich napadnúť hubovité ochorenia. Ak sú vonku silné mrazy, chránime ruže. Citlivé rastliny a kríky chránime pred mrazom ďalšou nástielkou rašeliny, slamy alebo vetvičiek čečiny.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.