SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 18. júla

Od: Jana Vančová 18.7.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 18. júla!

Lunárny kalendár od 21. marca

Lunárny kalendár na 18. – 19. júla:

Mesiac je v znamení Býka a ten vyvoláva túžbu po pohodlí, pôžitkoch, príjemných veciach a po estetike. Dobre urobíme, ak si v tieto dni zájdeme na koncert, či výstavu, pozrieme si pekný film, alebo budeme aspoň doma počúvať príjemnú hudbu. Je vhodný čas aj na nové kontakty a na stretnutia s priateľmi. Ideálny čas aj na návštevu obľúbenej reštaurácie a vychutnanie si dobrého jedla a vínka. čas, keď je Mesiac v Býkovi, bývame sústredenejší, čo môžeme využiť pri riešení úloh, ktoré si vyžadujú pozornosť a precíznosť.

Zdravie a krása: 

Znamenie Býka vplýva na krk, štítnu žľazu, zuby, čeľuste, mandle a uši. Ak robíme dlho pri počítači, v priebehu dňa si niekoľkokrát, podľa potreby, uvoľnime krčné svaly.  V opačnom prípade hrozia chronické bolesti hlavy. Dajme si pozor, aby sme si nenamáhali hlasivky – vyhýbajme sa veľmi chladeným nápojom a pozor aj pri zmrzline. Ak sa nám na kúpalisku dostane do uší voda a začnú nás pobolievať uši, kvapnime si do nich opatrne po kvapke olejčeka z ľubovníka bodkovaného, alebo si skrúťme roh mäkkej papierovej vreckovky, navlhčime ju trochu ľubovníkovým olejčekom a ucho si zľahka vytrime. Pri problémoch so štítnou žľazou pomáha cvik – sviečka. Pri zníženej funkcii štítnej žľazy pomáha užívanie morských rias  a podrvených ľanových semienok a pri zvýšenej činnosti štítnej žľazy pomáha dlhodobé užívanie tinktúry z koreňa echinacei.

V tieto dni je dobré urobiť aj niečo pre krásu svojej pleti: Uvarme si odvar z harmančeka, kým je ešte teplý, namočme si doň uteráčik a priložme na 15 minút na tvár. Počas tejto doby môžeme uteráčik opätovne namočiť do teplého odvaru a znovu priložiť na tvár. Potom aplikujeme na pleť výživnú masku – buď hotovú, ktorú si kúpime v obchode, alebo si namiešame vlastnú výborní masku z 50 g droždia, 2 polievkových lyžíc vyšľahanej šľahačky a 1 polievkovej lyžice medu. Masku nanesieme na tvár, krk a dekolt a necháme pôsobiť 20 – 30 minút. Potom zmyjeme vlažnou vodou.

Záhrada a domácnosť:

Ak máme v záhrade voľné hriadky po vyzbieranej zelenine, môžeme vysádzať hlávkový kel, kaleráby, karfiol, pór , čiernu reďkev i čakanku. Tito dni sú vhodné aj na rozmnožovanie ruží odrezkami, aj na zbieranie liečivých byliniek. Zbierame najmä kvety a vňať liečivých byliniek, ktoré pomáhajú pri bolestiach hrdla, problémoch v ústnej dutine, či uší – napríklad šalvia, tymián, skoroceľ, ľubovník bodkovaný. Ak je teplo, nezabudnime zalievať rastliny, vhodné je aj kyprenie pôdy okolo rastlín.

womangalérie VŠETKY