Lunárny kalendár od 26. októbra

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Sledujte lunárny kalendár…
Lunárny kalendár
 Lunárny kalendár na 26. októbra: V pondelok sa nám môže podariť dokončiť záležitosti, ktoré už dlhší čas nevieme vybaviť. Nemali by sme sa však až príliš ponáhľať, aby výsledok stál za našu námahu a odvahu. Mesiac je teraz v znamení Barana, čo znamená, že pocičujeme potrebu komunikácie a žiada sa nám spoločnosť iných ľudí. Máme aj dosť elánu na to, aby sme sa vrhali do rôznych aktivít a aby sme ich zvládli. ♥ Rovnako tak budeme úspešní aj vo veciach lásky a ľúbostné hry, ktoré rozohráme, môžu byť veľmi krásne a zmyselné…
 
Zdravie a krása: Ak máme unavený zrak, mali by sme si ho v týchto dňoch precvičovať: Slúsme krúžiť zrakom doprava a doľava, potom “kreslime” ležaté a visiace osmičky a na záver cvičenia zaostrujme svoj zrak na blízke a vzdialené predmety.  Jedzme čučoriedky alebo doplnky výžívy s extraktom z čučoriedok a popíjajme čaje podporujúce zrak. Môžeme si ich kúpiť v lekárni, alebo si namiešať vlastný z 2 dielov pamajoránu, 2 dielov ľubovníka (trezalky), 1 dielu mäty a 1 dielu koreňa valeriány. Čaj  na podporu dobrého zraku si pripravíme tak, že 1 čajovú lyžičku tejto čajovej zmesi zalejeme štvrťlitrom horúcej, prevarenej vody a necháme 10 minút vylúhovať – popíjame 2x denne.
Ak vás v tieto dni pobolieva hlava, skúste si na zátylok položiť mikroténové vrecko s ľadom (môže byť aj mrazený hrášok či kukurica), obalené v osuške. Po chvíli tento istý obklad priložíme na čelo. Jedzte často jabĺčka – najlepšie každý deň aspoň jedno a od smädu popíjajte čerstvú jablčnú šťavu zriedenú vodou.
 
Záhrada a domácnosť: V záhrade si premyslime plán sadenia na budúci rok. Záhony, na ktoré budeme sadiť plodiny vyžadujúce zásaditú pôdu, môžeme zasypať vápnom – spáli aj zvyšky rastlín a buriny, ktoré v pôde ostali. Zo skleníka pozberáme poslednú papriku. Upečtč si domáci chlieb alebo koláč – skvele sa vydaria.
 
Lunárny kalenár na 27. – 28. októbra:  V utorok je spln, a to nás môže lákať k prejedaniu a k tomu, aby sme to v mnohých ohľadoch preháňali… Takisto môžeme mať sklony k tomu, aby sme nestáli rovnými nohami na zemi, ale môžeme  chcieť zvládnuť aj nemožné… Držme sa radšej zdravého rozumu a bude nám lepšie – a možno aj veselšie. V stredu budeme plní síl a budeme si chcieť užívať – a to doslova na každom poli. Obidva dni i noci sú vhodné na lásku a všetko, čo s ňou súvisí – stačí len chcieť – a môže nám byť neuveritľne krásne. Skúsme naplniť svoje sny… aj Mesiac a hviezdy nám teraz žičia…♥
Tieto dni sú vhodné aj na obchodovanie, podnikanie, či starostlivosť o zdravie. Možno sa nám podarí získať aj nejaké financie. V utorok si však dajme pozor na nepozornosť a úrazy, pretože pri splne býva väčšina ľudé nervózna, podráždená a nesústredená.
 
Zdravie a krása: Zdravotnú prevenciu môžeme orientovať na oblasť krku, úst a uší. Ak nás bolí hrdlo, urobme si špeciálny, Preisnitzov obklad: Bavlnenú šatku alebo detskú plienku namočíme do studenej vody, dobre vyžmýkame, omotáme okolo krku a potom omotáme igelitom a na to dáme ešte nahriatu osušku a necháme pôsobiť – akoby zapariť. Vo chvíli, keď začne obklad chladnúť, hrdlo odmotáme, znovu ho ovinieme plienkou alebou šatkou namočenou v studenej vode, omotáme igelitom a na to ešte omotáme nahriatu šatku alebo osušku. Znovu necháme pôsobiť a opakujeme, kým bolesť v krku neustúpi. Ak chceme, môžeme ešte striedať so suchými a teplými obkladmi. Popájajme čaje z tymiánu, repíka alebo šalvie. Stačí vždy iba z jednej bylinky. Čaj môžeme ochutiť medom. Pozor na prievan a na to, aby ste krk mali v teple.
 
Záhrada a domácnosť: Ak je dobré počasie, zberáme zeleninu zo záhrady a uskladňujeme – môžeme ju aj nakladať, mraziť alebo sušiť – teraz má dobrú trvanlivosť. Môžeme vykopať jamy na jarnú výsadbu stromov. Sadíme ovocné alebo okrasné dreviny. V utorok pred východom slnka, alebo po jeho západe môžeme vykopávať korene liečivých bylín – práve teraz majú najväčšiu silu. nesmú však prísť do styku s priamymi slnečnými lúčmi. Korene bylín dobre očistíme od hliny, umyjeme, osušíme, nakrájame a potom dôkladne vysušíme na mieste, kde je dobré vetranie. Na ich uskladnenie si vyberme dni, keď Mesiac ubúda.