Lunárny kalendár od 3. apríla

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Sledujte lunárny kalendár…

Lunárny kalendár na 3. marca: Veľký piatok by mal byť dňom pokoja – vonkajšieho i vnútorného. Ak sú vaše nervy nepokojné, pomôže vám fyzická práca. Môžete spojiť príjemné s užitočným a venovať sa príprave svojho príbytku na sviatočné dni – dokončite výzdobu, aby ste Veľkú noc prežili v peknom prostredí. Večer venujte svojej rodine a prežite ho v súkromí vlastných domovov.

Horoskop, lunarny kalendar, vestenieZdravie a krása:
Telesne Mesiac teraz ovplyvňuje obličky, močový mechúr a oblasť bokov. Sme citlivejší na chlad, preto sa v týchto dňoch radšej teplo obliekajme. Na Veľký piatok veriaci dodržiavajú prísny pôst a jedávajú iba bezmäsité jedlá – v niektorých rodinách jedia iba raz denne. Pravdupovediac, takýto pôst by určite nezaškodil ani ostatným, aby si potom veľkonočné pochúťky mohli náležite vychutnať. Ak chceme byť na veľkonočné sviatky krásne, umyme si večer vlasy a po umytí si do nich votrite 100 ml plnotučného mlieka, nechajme 20 minút pôsobiť a potom dôkladne opláchneme, osušíme a upravíme si účes. Ak nechceme použiť mlieko, môžeme si aplikovať ktorýkoľvek balzam alebo masku na vlasy – v tento deň urobia vlasom veľmi dobre.

Lunárny kalendár od 4. – 5. marca: Sobotňajší spln prinesie dostatok energie, takže obidva dni budú vhodné na rodinné výlety, návštevy a spoločenské stretnutia. Biela sobota je dňom svetla a posledným dňom 40-denného pôstu  – uprednostnime ľahké zeleninové jedlá. V nedeľu si môžeme dopriať  hojnosť  sviatočného jedla – po pôste si jeho chuť dokonale vychutnáme a oceníme.

Zdravie a krása: Pime veľa tekutín – najmä poobede. Prasličkový čaj pôsobí ako prevencia proti obličkovým kameňom, ale aj ako liek pri zápaloch močových ciest.

Domácnosť: Ak ešte vaša domácnosť nežiari jarnou veľkonočnou výzdobou, sobota je posledný deň, kedy to môžete stihnúť. Radšej však dopoludnia ako popoludní, pretože potom hroz í zhon a nervozita. V sobotu je takisto ideálny deň, keď môžeme s deťmi maľovať vajíčka, alebo si pekne naaranžovať tie, ktoré sme kúpili – hoci aj čokoládové. Aj posledné koláče upečieme v sobotu, aby na Veľkonočnú nedeľu bolo všetko čerstvé a chutné.

Lunárny kalendár od 6. – 7. apríla: Veľkonočný pondelok môže mnohým z nás priniesť do života viac zmätku, ako by sme čakali. Mali by sme byť opatrní v požívaní alkoholu, aj vo vyjadrovaní, pretože v týchto dňoch bsme citlivejší, náladovejší, ale aj zmyselnejší… Nečakajme však veľké prejavovanie citov – v tieto dni nie je na to veľa priestoru.  Ak je u vás Veľkonočný pondelok spojený s veselou šibačkou  a oblievačkou – tešte sa! Šibanie mladými zelenými ratolesťami vraj prináša ženám zdravie, sviežosť a krásu. Preto by možno nezaškodilo vylákať šibačov do prebúdzajúcej sa  záhrady, aby šibačka mala vytúžený výsledok. A oblievaniu by sa ženy tiež nemali brániť, pretože sa hovorí, že žene, ktorá nie je na Veľkú noc obliata vodou, môže povädnúť jej krása. A to predsa nechcemeeee! 😛 

Na Veľkonočný pondelok si vychutnajme pohodu pri slávnostne prestretom a vyzdobenom stole, pozvime rodinu a priateľov. Stôl by mal byť prestretý pestro a dominovať by mala zelená, žltá a červená farba.  Nemala by chýbať tradičná veľkonočná plnka, do ktorej dáme veľa petržlenovej vňate a môžeme pridať aj mladú žihľavu.  Do zeleninových šalátov môžete pridať  aj mladé púpavové listy, pažítku a petržlen.  Mimochodom, pažítka a petržlenová vňať vyzerá i chutí skvele aj na chlebíčkoch a občerstvení pre šibačov.Nezabudnite dať do vázy bahniatka.

Utorok po Veľkej noci si mnohí z nás začnú spomínať na veci, ktoré by bolo treba stihnúť a na veci, ktoré im v živote chýbajú. Nenechajte si pokaziť náladu uplynulých sviatkov a snažte sa veci riešiť postupne.

Zdravie a krása: Mesiac teraz ovplyvňuje pohlavné a vylučovacie orgány, preto by sme im mali venovať zvýšenú pozornosť. Naďalej si dávajme pozor na prechladnutie a popíjajme čaj z prasličky, rumančeka , rebríčka alebo jahodového listu. Tieto dni nie sú vhodné na starostlivosť o vlasy, ani na  ich formovanie, ale ani na náročnejšie zásahy do pleti. V tieto dni však pleti osožia čistiace pleťové masky, zábaly, aj masáže.

Záhada a domácnosť: V utorok pri ubúdajúcom Mesiaci ľahšie vyčistíme rôzne škvrny. Aj bielizeň dobre vyperieme pri menšom množstve pracích prostriedkov – takže ideálny čas na pranie obrusov po sviatkoch…

Pranostiky na toto obdobie

♥ Na Veľký piatok sa nemá zem otvárať. (To znamená, že sa nemajú, ani sa nepatrí robiť v záhrade – najmä kopať, sadiť a podobne)

♥  Na Veľký piatok mráz znamená suchý, ale predsa úrodný rok.

♥ Keď na Veľký piatok nie je mráz, býva mnoho hríbov. (v lete a na jeseň)

♥  Na Veľký piatok ak poprchuje, to nám požehnaný, dobrý rok zvestuje.

♥ Na Veľký piatok sa štepia ovocné stromy.

♥ Na Veľkú noc najem sa moc, na Ducha do pol brucha, na Trojičku len trošičku a na Jána v bruchu jama.

♥ Pekná a jasná Veľká noc znamená hojnú úrodu.