SPÄŤ
Sex a erotika

Ohrozujú „zakázané výlety“ manželstvo?

Od: Mária Tallová 10.6.2015
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Často sa vrháte do šialene vzrušujúceho objatia? Aj vy milujete dokonalého muža? Necháte sa nežne zahŕňať jeho bozkami. Dovolíte mu, aby donekonečna obdivoval vašu krásu, vyzdvihoval vašu ženskosť, úžasnú príťažlivosť a bol z vás neustále hotový? Hýčka vás, nosí v náručí, kľačí pri vašich nohách, robí neuveriteľne nežné masáže a prináša chutné pokrmy priamo do postele? Že nehovorím o vašom reálnom súčasnom partnerovi alebo manželovi? -To nie je žiadna prekážka! So zavretými očami dávate prednosť nádherným predstavám. Cítite sa pri nich príjemne a trochu previnilo. V skutočnosti viaceré z vás ešte neboli neverné, ale vaša fantázia pracuje na plné obrátky. Čím viac má partner nekonečných a nudných pracovných porád, tým častejšie dovolíte vášmu sladkému hriešnemu votrelcovi robiť si s vami, čo sa mu zachce…

manželstvo
Horšie je, že vás predstavy začínajú prenasledovať už kdekoľvek, i na ulici. Možno sa vám stalo, že ste sa v mestskom dave alebo v dopravnom prostriedku nechtiac dotkli príťažlivého muža a takmer sa vám podlomili kolená, keď ste ucítili jeho príjemnú vodu po holení. Doma, pri milovaní zatvárate oči, aby ste namiesto partnera mohli vidieť vytúženého princa z rozprávky. Je vám ľúto, že vás sny nedokážu urobiť úplne šťastnými.

„Zakázané výlety“ nie sú neverou, ale…
Ak vás často zraňuje nevšímavosť okolia a psychicky vás ponižuje partner alebo iní ľudia, tak sny vás nasýtia pocitom úspešnosti, vlastnej krásy, mladosti a žiadanosti. Za erotickými fantáziami sa nemusia výlučne ukrývať iba slabé miesta v partnerskej citovej stránke. Odzrkadľuje sa v nich aj napätie v rodine – vzťah k deťom, k rodičom, ale aj ku kolegom. O čo viac sa nedarí v reálnom živote, o to je príjemnejšie byť aspoň na chvíľu pekná, mladá, úspešná a sexi. Pokojne si vychutnajte toto snenie, pretože keď z neho precitnete, lepšie zvládate chladnú realitu v rodine, v práci a po boku svojho partnera. Čím viac je neuspokojených chvíľ, tým viac býva aj hojivých fantázií.

manželstvo

Môžu sexuálne sny ohroziť manželstvo?
Najmä citlivejšie ženy by mali dbať na to, aby sa tieto spočiatku malé a nevinné tajomstvá nestali pravidelným únikom zo všednosti a nepriviedli vás k dvojitému spôsobu života. Pozor! Sny sa často i vyplnia, keď sa o to pričiníme. Ak ste veľmi romantické typy, môžete zažiť pri ich skutočnom naplnení – pri ozajstnej nevere – obrovské sklamanie. Byť v náručí iného muža neustále žiadanou a obletovanou, sa vám nepodarí len tak ľahko. Aj keď to znie ako klišé, len ten, kto dáva, je nakoniec spokojný. Nemôžete očakávať, že vám všetci nádherní chlapi popadajú k nohám, keď nedokážete vy sama urobiť muža šťastného a myslíte iba na seba a svoj prospech…

Nekladiete vysoké nároky na toho svojho?
Muži snov spĺňajú prísne kritériá a to je dôvod, prečo bývate voči vlastnému partnerovi nespravodlivá – veď jeho podoba sa s postupujúcimi rokmi mení a on preto prestáva byť ideálom. A čo keď ste vy sama prispeli k jeho súčasnej – nie veľmi vábnej zmene. Vašu lenivosť a pohodlný štýl bez športovania, cestovania a intenzívneho spoločenského života prijal bez výhrad, prispôsobil sa vám, až mu z toho narástlo bruško. Nacvičeným spôsobom ste ho donútili denne sa obliekať do nachystaného neerotického domáceho úboru. Pred očami mu pobehujete stále nervózna a uponáhľaná, neupravená a spotená… Prestali ste si ho vážiť kvôli stereotypu? Preto vás priťahuje ten druhý – muž vašich snov? Možno to cíti, a tak určite aj on sníva o lepšej žene, no nedáva to najavo.

manželstvo

Keď sú vaše erotické predstavy neudržateľné
Ak sa intenzita sexuálnej túžby partnerov výrazne líši, ste eroticky náročnejšie a „šteklivé“ sny príliš zamestnávajú vašu myseľ, vyhľadajte psychoterapeutickú pomoc. S neprekonateľnými, priam mučivými nutkaniami, je potrebné obrátiť sa na sexuológa, ktorý zváži, či extrémna erotická predstavivosť nepramení z hormonálnej poruchy. Je to liečiteľná záležitosť.
A ako je to s vašimi predstavami? Aj vy potrebujete vo svojej spálni lepšieho milenca?

womangalérie VŠETKY