Je dobrý v posteli?

Mladé dievčatá, ale určite aj my trošku staršie dievčatá, rady porovnávame svojich milencov a hodnotíme, ktorý bol aký – či už len tak v hlave alebo s kamarátkou. Zamysleli ste sa už nad tým, kedy hovoríme o milencoch, že sú dobrí v posteli? Aké kritériá musia spĺňať?

dobrý v posteli

Ako sa nám venuje

Najdôležitejším kritériom, na základe, ktorého hodnotíme, či je v posteli dobrý alebo nie, je to, ako nám venuje pozornosť. Samozrejme, muži, ktorí myslia len alebo najmä na seba nie sú práve to, čo v posteli oceňujeme. Zväčša to nie sú ani muži, s ktorými si užívame rýchlovky – respektíve, najmä oni si s ich s nami užívajú, lebo, dovolím si tvrdiť, že pri takejto „jazde“ si žena veľmi neužije… I keď sú výnimky, záleží aj od zručnosti ;). Úžasné a najviac oceňované ženami sú dlhé sexuálne hry, počas ktorých sa milenec venuje každému centimetru nášho tela a venuje pozornosť každému detailu, ktorý nás môže potešiť a spôsobiť nám rozkoš.

Spätná väzba

Pri dobrom sexe je dôležité, aby fungovala komunikácia medzi párom, a to aj vtedy, keď sa nerozprávajú. Pri sexe nachádza uplatnenie neverbálna komunikácia – gestá, výrazy, náznaky (ktoré znamenajú naše podnety, napríklad rýchlejšie, pomalšie, tvrdšie, citlivejšie…). Skvelé je, keď sa nám podarí s partnerom dokonale zohrať a jeho reakcia a spätná väzba sú rýchle. Azda najhorším postojom milenca, s ktorým sa môžeme stretnúť, je postoj: „Ja ti ukážem, ako sa to robí.

Podpora psychiky

Veľkú, i keď zväčša nevyslovenú pochvalu od ženy dostane muž, v ktorého prítomnosti sa cítime sexi. Keď nám ukáže, ako veľmi ho vzrušujeme a presvedčí nás o tom, že žiadna iná by so takto vzrušiť nedokázala, určite na našom rebríčku top milencov výrazne postúpi. Dôležité je tiež, aby celé milovanie bolo zážitkom a nebolo len o stretnutí pohlavných orgánov. Samozrejme, skvelý milenec by sa mal vedieť aj dobre bozkávať. Hry s jazykom sú pri milostných kontaktoch veľmi dôležité.

Aby nebola nuda

Ak muž dookola preferuje tú istú polohu a nepridáva do sexu žiadne korenie, asi žiadna z neho nebude nadšená. Oceňujeme hravosť, dobrodružnosť a chuť vymýšľať a skúšať nové veci. Pri týchto vlastnostiach je vždy mimoriadne dôležité, aby poznal ženské telo, ako s ním môže manipulovať a čo už je na hranici nepríjemných pocitov alebo bolesti. Každá sme iná, takže treba skúšať a aj mimo sexu sa o ňom rozprávať. Dôležité je, aby sme mu čo-to o sebe povedali a priblížili spôsoby, akými nás môže dostať tam, kam obaja chceme.

Nielen telo

Mali ste už milenca, ktorý medituje? Spojenie duchovna s fyzickým sexom je úžasnou záležitosťou, ktorá nadchne. Samozrejme, ak očakávame aj duchovný zážitok, nielen samotný fyzický sex. Takíto muži sa, navyše, dokážu dokonale sústrediť na milovanie a dbajú o to, aby ani nás ani jeho nič pri sexe nevyrušilo – žiadna televízia, telefóny… Prirodzený zážitok, keď sa plne sústredíte jeden na druhého. Mimochodom, čo si na svojich milencoch najviac vážite vy?

-sz-

[ninja_form id=5]

Save

Save