O tomto nehovorme po milovaní!

Tieto slová nepoužívajme po intímnostiach…

Ľúbostný akt je veľmi príjemným a obohacujúcim zážitkom. Na to, aby bol plnohodnotným, potrebuje dozvuk. Čo to znamená? Úplne ináč sa budeme cítiť, ak sa s partnerom po akte k sebe túlime, ak môžeme spolu vychutnávať spoločný čas a relax po milostných hrách, ako keby sme mali hneď ísť každý svojou cestou.

nehovorme po milovaní!

Príjemný čas po milostných hrách sa však dá veľmi ľahko zničiť, napríklad aj rečami. Toto sú témy, ktoré by sme rozhodne v intímnych situáciách, ani krátko po nich, preberať nemali, pretože dokonale zničia všetko:

Nekritizujme výkon partnera

Ak nežiada o spätnú väzbu a my ju nevieme užitočne podať, nekritizujme jeho výkon. Kvalita intímneho styku je vždy záležitosťou nás oboch, nielen jeho. Kritikou nedosiahneme nič pozitívne, práve naopak. Ak chceme pracovať na zlepšení, urobme to inokedy a zapojme sa do toho aktívne aj my.

Nekomentujme jeho, ani vlastné telo

Toto nie je vhodný moment na to, aby sme mu povedali, že má ísť do posilňovne, ale tiež ani na to, aby sme poukazovali na to, čo sa nám nepáči na vlastnom tele. Práve zdieľame úžasný spoločný okamih, tak si ho vychutnajme a neničme! Na mieste je len uznanie našich tiel, nič iné.

Nevyťahujme konfliktné témy

Určite dobre vieme, ktoré témy ho vedia rozladiť a v ktorých máme iný názor, prípadne sú medzi nami ešte stále nedoriešené. Nikdy ich neotvárajme po milostnom zážitku!

Nehovorme o predchádzajúcich sexuálnych skúsenostiach

Takéto reči sú absolútne nevhodné. Najhoršie je, ak chceme porovnávať aktuálneho partnera s bývalým. Predstavme si, že by nám on začal hovoriť o tom, aká bola jeho bývalá pri alebo po sexe… Nie veľmi príjemné však?

Nehovorme o budúcnosti vzťahu

…špeciálne v prvých mesiacoch. Príjemný intímny zážitok nemusí vždy znamenať hlboký citový vzťah a už vôbec nie zásnuby. Preto, aj keď hormóny hrajú svoju rolu, vyhnime sa plánovaniu spoločnej budúcnosti a podobným vážnym veciam. Ak sa to má stať, bude na to lepší čas.

-sz-