Ako získať EX priateľa naspäť?

Predstava, že raz budete opäť spolu s bývalým, ktorého stále ľúbite, býva neraz úplne nulová. Nič v živote však nie je jednoznačné. Ak vezmete do rúk správne karty, máte výbornú šancu zvrátiť tento zdanlivo beznádejný stav.Opakovaním zúfalých telefonátov so slovami, ako veľmi vám ex partner chýba – to nie je správna stratégia návratu. Ak ste odhodlané dostať bývalého späť, zúfalstvo je to posledné, čo by ste mu mali dať najavo. A ak by ste mu náhodou chceli z očí do očí vysvetľovať, že nemal pravdu v situácii, ktorá vás rozdelila, tak vedzte, že takéto dohováranie nie je teraz potrebné, ani žiaduce.

Ako získať EX priateľa

 

Čokoľvek, čo vás rozdelilo, hoďte zatiaľ za hlavu

Nastal čas, aby ste si posilnili ego a zbavili sa vnútorného nepokoja, ustráchaného a doráňaného pocitu. Namiesto toho urobte krok k vašej novej perspektíve – získajte nadhľad a odstup. Nezačnite sa opakovane v duchu pitvať v tom, čo spôsobilo problém a hľadať vinníka v sebe!

Chyťte druhý dych a vyberte sa von

Čaká na vás niekoľko stratených priateliek, ktoré ste možno práve kvôli pánovi „EX” dlhú dobu zanedbávali. Pokiaľ vás majú rady, istotne pri nich získate vnútorný pokoj a nájdete medzi nimi svojho dôverníka. Objavíte tak znovu seba.

Staňte sa ženou, do akej sa zamiloval na začiatku

Chce to, aby ste sa oslobodili od minulých „zločinov” a odpustili ich sebe aj jemu. Na to, aby ste získali novú perspektívu návratu vo vašom vzťahu, je čas, aby ste začali s ľahkosťou vyžarovať okolo seba pokoj, dobrú náladu a vyrovnanosť. Nie že si to len sľúbite, ale začnite sa tým riadiť aj v súkromí – keď sa na vás nikto nepozerá.

Nikto nemôže vlastniť toho druhého

Ak ste boli doposiaľ príliš naviazaná na ex partnera alebo ste si ho príliš privlastňovali, uvedomte si, že je to prvý zlozvyk, ktorý musíte prelomiť. Obaja totiž potrebujete nezávislosť. Napokon, chvíle strávené bez neho vám v budúcnosti pomôžu vyvolať pocit, že mu chýbate. Sama sa správajte slobodne a nezávisle a nechajte aj jemu voľnosť, ak po nej túži. Začnite robiť ústupky – jedine tak jeho pocit lásky voči vám vzrastie. Za účelom získania vášho bývalého priateľa musíte postupne vykonať menšie veci, ktoré ste spolu vytvárali, keď ste stáli na začiatku vzťahu. Možno by bolo taktické použiť slovné spojenia, ktoré ste kedysi používali. Ukážte mu, že si pamätáte veľa príjemného a že to ešte celé možno neskončilo. Je to však pomalý a náročný proces.

Existujú miesta, ktoré ste radi navštevovali

Spomeňte si najmä na tie zo začiatku vášho vzťahu. Znovu tam zavítajte a dajte mu vedieť, že ste naňho mysleli, keď ste napríklad objednávali rezerváciu. Spojte sa s ním mailom alebo SMS-kou a pozvite ho na stretnutie. Aby váš pokus o návrat bývalého priateľa dopadol kladne, naučte sa vzchopiť – byť plná životnej energie. Nezamerajte však nadobudnutú energiu do úsilia vtláčať sa mu nasilu do priazne! Bola by to osudná chyba. Ak on už vidí vo vás niekoho úplne iného ako na začiatku, je dôležité, aby ste sa už nepokúšali dostať znovu tento vzťah do bývalých koľají. Nechajte si pár dní až týždňov pauzu predtým, než sa znovu skontaktujete. Dôležité je, aby po týchto vašich pokusoch on kontaktoval vás – nie naopak. Ak to tak nie je, nerobte starosti. Život ide ďalej.

Zbaliť jeho kamaráta?

Odplata nie je dobrý spôsob, takže sa nesnažte zbaliť partnerovho kamaráta. Mohlo by sa stať, že ho to neurobí žiarlivejšieho, ale zhnusíte sa mu a bude vás odstrkovať. Je tiež veľmi účinné dávať len zľahka najavo, ako ste stále šťastná napriek tomu, že už nie ste spolu. Neprežeňte to a sem-tam ho uistite, že sa vám cnie za ním – ale len trošku, aby ste si neuzavreli cestu k návratu. Je to všetko o správnej stratégii a postupnom dávkovaní vášho tajomstva. Nepodceňujte sa: s dobrou náladou a s chladnou hlavou budete úspešnejšia. Samozrejme, že potom zabudnete aj na pocity ublíženia a krivdy.

-mt-