Briti kupujú milenkám poukazy na rozvod

Mnohí sa snažíme vymyslieť, čo najoriginálnejší darček. Avšak niektoré darčekové ponuky takmer nemajú konkurenciu. Veľmi originálnym tipom na darček pre partnera je aj rozvodový poukaz. Nie je síce veľmi etický a určite ani veľmi nepoteší, ale…

poukazy na rozvod

Záujem prekvapil

Nie je to výmysel – londýnska advokátska kancelária skutočne ponúka na predaj rozvodový poukaz. Je určený pre všetkých, ktorí majú v manželstve problémy a možno by ste sa čudovali, ale tento darček má skutočne veľkú odozvu, záujem oň je prekvapivo veľký.

Nejde o rozvod (zatiaľ)

Zdá sa vám to veľmi morbídne? Samotný poukaz však neznamená predvolanie na rozvodové konanie, ani to, že už sa nič nedá zmeniť. Ide o pozvanie na stretnutie s právnikmi, zamerané na prípadný rozvod. V Británii tieto poukazy nekupujú len samotní manželia, ale tí ich neraz dostanú do daru od príbuzných, či známych, ktorí vidia, že ich vzťahu už niečo chýba. 

Šok lieči

Tento darček môže fungovať aj ako šoková terapia a práve tak ho mnohí darcovia využívajú. V hĺbke duše veria, že po tejto konzultácii s právnikmi sa všetko vráti do normálu a ešte zlepší. Jednoducho, že táto terapia partnera alebo oboch partnerov natoľko vystraší, že si uvedomia, že vlastne sa rozviesť nechcú. A naozaj v niektorých prípadoch to takto aj funguje.

Nech už sa rozvedie!

Najzaujímavejšou početnou skupinou, ktorá rozvodové poukazy nakupuje, sú milenky a milenci. U nich nejde o žiadnu recesiu, ani hru, majú skutočný záujem o to, aby sa ich zadaná polovička rozviedla. Otázne a rozporuplné v týchto prípadoch však je, ako dotyčný takýto darček príjme. Je jasné, že neraz môže vyvolať aj ukončenie mileneckého vzťahu, teda pravý opak pôvodného cieľa.

Mnohým „trkne”

Majitelia advokátskej kancelárie tvrdia, že hroziť rozvodom napríklad počas hádky je jedna vec, ale uvedomiť si to, čo všetko rozvod znamená a o čo vlastne ide, je niečo úplne odlišné. A práve vďaka tomuto poukazu môžu manželky, ktoré do vetra opakujú slová „Ja sa s tebou rozvediem, keď…”, ukázať svojmu mužovi, že to myslia vážne, a čo všetko by rozvodom stratili. Mnohým manželom to, že niekde je chyba totiž „trkne” až vtedy, keď sa dostanú do takejto nečakanej situácie.

Najviac sa hádame cez sviatky

Zo zistení nemenovanej londýnskej advokátskej kancelárie, o ktorej hovoríme od začiatku, vyplýva, že najväčší záujem o tieto služby je každoročne okolo obdobia vianočných sviatkov a práve počas sviatkov ľudia najčastejšie riešia najviac svojich problémov, samozrejme, i citových. Je to zrejme preto, že samotné predvianočné obdobie je mimoriadne stresujúce a len málokto stres zvláda v pohode.