Muži, ktorých všetky ženy milujú

Do ktorej kategórie patrí ten váš? Aký telesný vzhľad chlapa, či povahové rysy môžu zapríčiniť, že sa ženám v ich prítomnosti rozbúcha srdce a podlamujú kolená? Známy výrok bývalého amerického prezidenta: „Všetci ľudia sú stvorení na to, aby dostali rovnocenné šance“ neobstojí pri pohľade nežnej polovičky na vysnívaný rockový alebo herecký idol. Prečo sú niektorí muži oveľa atraktívnejší a sexuálne príťažlivejší ako ostatní? Tu je niekoľko mužských typov v podaní  Ryana Murphyho, odborníka na vzťahy medzi partnermi, na ktorého sa v USA obracajú ľudia s problémami v partnerstve:
(- výber z uverejnenej korešpondencie „Askmen“)

ženy milujú

Desať prototypov, ktorým sa ženy nevedia ubrániť

Muž číslo 10 – „Marlboro chlap“

Je to romantický ideál drsného, opáleného a vetrom ošľahaného ochrancu žien, ktorý vonia zmesou tabaku a príťažlivého mužského potu. Je silný, nezávislý, schopný prežiť v divočine. Ženy neodolajú jeho potenciálu – vytrvalosti, samostatnosti, riskantnému spôsobu života. Je plný energie, lásky k prírode a k zvieratám, ale aj odzbrojujúcej nehy a opatrnosti v prítomnosti partnerky, po ktorej práve túžia…

Muž číslo 9 – Kuchár

Ktorákoľvek žena, čo vraví, že mužská sila je najväčšie afrodiziakum, zrejme nepozná, aké úžasné je nechať sa rozmaznávať pochúťkami, prinesenými partnerom priamo k jej nohám, navyše, ak ide o jedlá, ktoré nespôsobujú žalúdočné kŕče a ťažobu, ale naopak – navodzujú vrtošivú tvorivosť, pohodu a sexi chúťky. Keď žena vidí partnera v dômyselne tvarovanej zástere so šteklivými kresbami, ani nevníma, že je postriekaný tukom. Pred očami má totiž iba zručného „dodávateľa“, ktorý je schopný postarať sa nielen o seba, ale aj o ňu a ktorý určite dokáže oceniť aj iné jemné a krehké veci v živote.    

Muž číslo 8 – Chirurg

Odhliadnuc od najjemnejších pokrmov, nápojov a zmrzlín, ktorým pristane názov „Hriešny tanec“, existuje ešte niečo viac, čomu ženy okamžite podľahnú. Je to slovo chirurg. Pod týmto pojmom sa v ich predstavách objaví vysoko profesionálny starostlivý lekár, ktorého životným poslaním je, aby sa iní uzdravili a cítili šťastní. Je súcitný, pozorný, opatrný. Jeho dokonale pestované ruky vás dokážu rozochvieť. Všetko ostatné sa vám zdá malicherné v porovnaní s jeho schopnosťou vrátiť zomierajúceho späť do života. Je to pre vás pôsobivé, dojímavé a čosi viac, ako bežný život, ktorý žijete vy.

Muž číslo 7 – Hasič

Táto odvážna duša disponuje niečím, čo všetky ženy milujú: rizikové povolanie, chladná uniforma a mužnosť. Okrem spomínaných nevyhnutných doplnkov je na ňom vzrušujúce to, že je schopný obetovať vlastný život v záujme pomôcť iným. Vzrušujúci život ako v bestselleri vám okorení pohľad na jeho svaly a trénované telo.

Muž číslo 6 – Majiteľ psa

Nezáleží na tom, či je chlpatý ako bernandín, alebo tak bezvlasý ako čivava, priťahuje ženy, ktoré mu nevedia mu odolať. Je to dojímavé najmä preto, že ide muža, ktorý tým preukazuje dostatok zodpovednosti, aby sa postaral o zaťatého a tvrdohlavého tvora, takže je teoreticky logické, že bude schopný postarať sa aj o manželku a deti.

Muž číslo 5 – Citlivý umelec

Každá žena sa potrebuje vyplakať na ramene a to je presný moment, do ktorého vstúpi citlivý umelec. Konkurentov zmetie svojou schopnosťou načúvať a ženy a tie sa mu rady zveria bez ohľadu na jeho sexuálnu vitalitu eunucha. Je pre ne dokonalým priateľom, plače spolu s nimi, cituje verše, diskutuje o bezvýznamných veciach života a pestuje si tenký pramienok chĺpkov pod spodnou perou…  Neurobte pri úvahách o ňom žiadnu chybu: ON môže byť nepriateľ!

Muž číslo 4 – Cudzinec

Mierne tmavšej pleti a hlboko záhadný cudzinec so zaujímavým akcentom žil v exotických krajinách, o ktorých vy môžete iba snívať. Ženy ho milujú kvôli jeho rytierskym gestám a nekonečným sľubom zaviesť ich do romantických diaľok, kde sa „určite“ budú cítiť ako kráľovné… V snahe uveriť mu, zabúdate, že to, čo vám chce navždy ponúknuť, nie je sladký jahodový tvar zmrzliny, ale vežičky cimburií a ďalšie manželky v poradí, o ktorých sníva on.

Muž číslo 3 – Hudobník

Žene neprekáža, že on zdieľa apartmán so siedmymi ďalšími chlapmi, alebo že jeho hudobná skupina i skladby sú pomenované drsnými, primitívnymi, až fekálnymi výrazmi. Faktom zostáva, že všetky milujú lídra kapely, najmä keď vedie nápev piesní. Obzvlášť ľúbia predstavu, že je text je pravdepodobne napísaný pre ne, dokonca aj keď znie podozrivo podobne ako Zeppelinovské „Schody do nebies“. Všímajú si sentimentálne pasáže koncertov a sú náchylné ich za to obdarovať svojou spodnou bielizňou.

Muž číslo 2 – surfing-man

Dokonale opálený a všestranne posilnený surfér kráčajúci z vody vyzerá, že práve vyšiel  z vrcholového mužského fitness centra. Jeho telo je najkrajšia vec na ňom, pretože konverzácia nie je jeho silnou stránkou. V skutočnosti väčšinu svojho času trávi v „diskusiách“ s vlnami a športovým náradím, posilňujúcim jeho ego. Je dosť často zaujatý sebou. Okúzľuje mladé dievčatá, ktoré v ňom vidia predstavu dobrodružstva, nekonečného leta, slnka, zábavy, hier a letných hitov.

Muž číslo 1 – Enfant terrible

Napriek tomu, že už môže byť šedovlasý, je nebezpečný, pretože pozná 27 spôsobov, ako zlomiť váš krk použijúc iba ukazovák a palec. Je to večný enfant terrible a keby ženy mali príležitosť vybrať si, určite by sa rozhodli pre tohto neoholeného cvoka na Harley, namiesto štedrého účtovníka s bytom na okraji mesta. Prečo? Lebo vedie vzrušujúci a nervózny život – zásadne podľa jeho vlastných pravidiel, ktoré sa nepáčia obyčajným ľuďom. Je iróniou že ženy milujú na tomto neolitickom mužovi divokosť. Je pre ne výzvou ustajniť si ho a urobiť z neho svojho vychovaného chlapca… Radšej to neskúšajte, zunoval by sa vám. Takého „mäkkého“ a poddajného by ste na začiatku úplne prehliadali…