SPÄŤ
Domáci lekár

Liečenie farbami

Od: Henrieta Karabova 17.6.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Verili by ste, že farby môžu ovplyvňovať náš zdravotný stav?

Áno, skutočne je to tak: Okrem toho, že vplývajú na našu náladu a psychiku, môžu  ovplyvniť aj krvný tlak, rytmus srdca, trávenie, či nespavosť? Vyskúšajte!

Ponúkame vám pár tipov na liečenie farbami!Liečenie farbami

Nízky krvný tlak?

Ak mávate často veľmi nízky krvný tlak, mali by ste sa obkopovať červenou farbou. Skúste si namaľovať stenu na červeno, zavesiť červený záves, dať si na pracovný stôl červené doplnky alebo sa v chladných dňoch zabambušiť do huňatej červenej deky.

Trpíte nechutenstvom a stratou apetítu?

Chuť do jedla vám prinavráti žltá farba! Žltý obrus, záves či záclonka v kuchyni alebo žlté taniere či hrnčeky privolajú ten správny apetít – a to nielen do jedla, ale aj do života!

Vysoký krvný tlak?

Ak mávate vysoký krvný tlak, alebo vás trápia poruchy spánku a nemôžete zaspať, obklopujte sa tmavými odtieňmi modrej. Mimoriadne účinne a liečivo pri takýchto problémoch pôsobia závesy a posteľný bielizeň v tmavomodrom odtieni.

Poruchy srdcového rytmu?

V tomto prípade dobrá rada znie: Obklopujte sa zelenou! Doma pomáhajú zelené závesy, obrusy, koberce, či deky a okrem toho sa často treba vybrať von, do prírody. Zelená farba pomáha aj pri problémoch a trápeniach súvisiacich s láskou a pomáha aj tlmiť žiarlivosť.

womangalérie VŠETKY