Ako sme liečili našu mačku Sáru

Beta glucan sirup pre zvieratá pomohol nielen 17-ročnej mačke, ale aj jej piatim adoptívnym deťom!

V našej rodine sme odjakživa mali radi mačky. Prvého kocúrika, čierneho Murka, som mala ešte ako malé dievčatko, ešte dávno predtým, než som chodila do školy. A primerane tomu, náš čierny Murko spával v ružovom prútenom kočíku pre bábiky – a veľmi sa mu to páčilo.

Počet mačiek sa v našej rodine rozrástol na číslo 6!

Postupom času, ako roky ubiehali, prichádzali do našej rodiny aj ďalší mačací obyvatelia. Najčastejšie to bol párik – kocúrik a mačička. Ako to však už v živote často chodí, kocúrik sa zvyčajne niekam vybral na vandrovku a mačička Sára, o ktorej bude reč, nám ostala. Nikdy som si však nemyslela, že situácia sa napokon vyvinie tak, že počet mačičiek sa v našej rodine napokon rozrastie na číslo 6! Úplne stačilo, že sme si jedného dňa priniesli k dospelej mačacej dáme Sáre dvoch malých mačacích súrodencov a o ostatné sa už postarala príroda a osud.

Beta glucan sirup pre zvieratá

Naša mačka Sára si adoptovala mačiatko Miláčika…

Keď mačička Sissi, tá z párika malých mačacích súrodencov, trochu vyrástla, veľmi skoro nás prekvapila malými mačiatkami, ktoré však čoskoro osireli. A vtedy sa ich ujala náhradná mama  Samozrejme, že sme niektoré z nich, keď boli väčšie, darovali kamarátom a známym, ale zákon schválnosti to chcel tak, že po takmer troch rokoch nám dve z nich vrátili nazad, pretože ich majitelia sa odsťahovali do zahraničia a nemohli si ich zobrať… A ako keby toto nestačilo, v jedno studené ráno našiel môj manžel maličké biele mačiatko v motore svojho auta. Bolo také malinké a vystrašené! Vtedy sa však znova prejavila naša, vtedy už 15-ročná mačka Sára, ktorá si ho doslova adoptovala. A tak do našej rodiny pribudol Miláčik.

O našu priazeň sa neúnavne uchádzal aj kocúr Miky

Okrem toho si našu rodinu, približne v rovnakom čase, adoptoval kocúr Miky, ktorý k nám jedného dňa zavítal a neúnavne sa uchádzal o našu priazeň. Tak sme si napokon nechali aj jeho a  postupne sa všetci naši mačiaci naučili žiť v zhode: Adoptívna mama Sára, ktorá má dnes už 17 rokov a jej chovanci: Mona, Mina, Romanka, Miláčik a Miky.

Začiatkom marca tohto roku nám však naša najstaršia mačička Sára začala robiť starosti: Začala viac pospávať ako inokedy, chradla a napriek tomu, že kedysi mala dobrý apetít, odrazu jej prestalo chutiť jesť a už sme sa začali obávať, že nás opustí – tak veľmi ju opúšťali sily. Samozrejme vybrali sme sa s ňou za naším zlatým veterinárom a ukázalo sa, že Sáru trápilo aj ochorenie dýchacích ciest, s ktorým si nevedela poradiť. Nezaobišlo sa to bez antibiotík a okrem nich nám pán doktor odporučil, aby sme našej mačičke podávali aj Beta glucan sirup pre zvieratá.

Mačacie jedlo sme obohacovali Beta glucan sirupom

Najprv to bolo trochu zložitejšie, pretože sme jej do potravy mali pridávať jedenkrát denne 2,5 ml sirupu a naša mačička toho spočiatku veľa nedokázala zjesť. Aby sme jej povzbudili chuť, skúšali sme to s rôznymi mačacími jedlami, takže apetít sa nám u nej predsa len podarilo prebudiť. No a keďže mačacie jedlo sme obohacovali aj Beta glucan so sirupom, naša Sára sa začala nielenže veľmi rýchlo zotavovať, ale začalo jej aj mimoriadne chutiť.

Samozrejme, že sirup s Beta glucanom sme najprv pridávali do jedla iba našej pacientke Sáre, ale keďže ona chcela jesť iba so svojimi adoptívnymi deťmi, napokon nám neostávalo iné, ako pridávať sirup s Beta glucanom aj ostatným našim mačkám, pretože zo všetkého najradšej si vzájomne ochutnávajú z misky (či náhodou druhá mačka nemá niečo lepšie).

Úžasné výsledky nás príjemne prekvapili…

A výsledok? Úžasný! Naša sedemnásťročná mačacia pacientka sa rýchlo začala zotavovať a dnes má taký obdivuhodný apetít, ako v mladších rokoch. To však ani zďaleka nie je všetko! Naša Sára znovu pekne pribrala, má krásnu a lesklú srsť, živý pohľad a dokonca sa jej vyliečilo aj očko, s ktorým mala dlhodobejšie problém, lebo ju trápil neustále sa opakujúci zápal. Veľmi pekne sa vyriešili aj jej problémy s trávením, ktoré ju už dávnejšie trápili.  Napriek tomu, že na jar sme sa o ňu vážne obávali, už prvé letné dni si náležite vychutnávala, s pôžitkom sa vyhrievala na slniečku, behala po záhrade, šplhala sa po stromoch a dokonca znovu má chuť hrať sa s ostatnými mačkami!

Pravdaže zo sirupu s Beta glucanom majú osoh všetky naše mačičky – sú krásne, vitálne, majú peknú srsť a čo je dôležité: Vďaka tomuto skvelému sirupu určite podporili aj svoju imunitu, pretože od Sáry neochoreli – napriek tomu, že som ich od nej v čase choroby nemohla  izolovať.

A ako to bude ďalej s užívaním tohto sirupu? Tak v tomto mám celkom jasno – naše mačičky ho budú užívať aj naďalej – vďaka nemu sú totiž odolnejšie, zdravšie aj krajšie.