SPÄŤ
Wellness

Detoxikácia pečene prírodnou cestou

Od: Henrieta Karabova 23.10.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Aj vy máte pocit, že by ste so sebou mali začať niečo robiť? Začínajú sa vám hromadiť zdravotné problémy, pribúdať kilá alebo organizmus občas trochu štrajkuje a vy neviete, prečo? Alebo ste jednoducho boli u lekára na preventívnej  prehliadke a zistili ste, že máte nahromadený tuk v pečeni? To všetko sú neklamné signály, že treba začať žiť zdravšie. Vyberať si kvalitné potraviny a dopriať svojmu telu a pečeni dokonalý detox. Detoxikácia pečene však nemusí byť zďaleka taká zložitá, ako by sme si mohli myslieť…

Detoxikácia pečene

Môžu mať stukovatenú pečeň aj štíhli ľudia?

Napriek tomu, že príčinou usádzania tuku v pečeni býva najčastejšie nevhodná strava a obezita. Dosť často sa stáva aj to, že steatóza, čiže stukovatená pečeň, býva diagnostikovaná aj u ľudí, ktorí vôbec nemajú nadváhu, ale dlhodobo žijú v strese, trpia nedostatkom spánku, nevhodne sa stravujú a majú nedostatok pohybu. Pravdou však je, že aj keď stukovatená pečeň spočiatku nemusí robiť problémy, môže byť dlhodobo poškodená.

Čo sa deje v pečeni, keď sa v nej nahromadí tuk?

Pečeň je druhým najväčším orgánom v tele a slúži predovšetkým na odstránenie škodlivých látok z krvi.  Nahromadený tuk v pečeni máva za následok  to, že sa v tele hromadia, ale z tela neodvádzajú toxíny. Takéto zvyšovanie toxicity tela môže vyvolať napríklad inzulínovú rezistenciu, vznik cukrovky typu 2, ďalej nebezpečné zvýšenie hladiny triglyceridov, cholesterolu a mnoho ďalších problémov.

Detoxikácia pečene

Ako zistíme, že naša pečeň je stukovatená?

Keďže nejestvuje jeden-jediný a zásadný príznak toho, že pacient má stukovatenú pečeň, zvyčajne ide o kombináciu viacerých príznakov, ktoré by mohli nasvedčovať tomu, že ide o toto ochorenie. Často sa vyskytuje zvýšená únava, pomalé trávenie, problémy pokožky, opuchy, nadmerný výskyt modrín, bolesti v hornej časti brucha, ale napríklad aj nevysvetliteľné a náhle chudnutie, či žltnutie pokožky a očí. Ak pozorujeme na sebe niektoré z týchto príznakov, alebo ich kombináciu, určite by sme sa mali vybrať na lekársku prehliadku. Vyšetrenie napokon ukáže, ako na tom sme a ak treba, navrhne aj potrebnú liečbu. Pre zdravie svojej pečene však môžeme urobiť veľa aj my samotní. Úpravou svojho životného štýlu, zmenou nesprávnych stravovacích návykov, detoxikáciou pečene a regeneráciou pečeňových buniek prírodnými prostriedkami. Jedným zo skvelých prostriedkov, ktoré účinne detoxikujú pečeň  a regenerujú pečeňové bunky je bylinka s názvom Pestrec mariánsky – konkrétne ide o jeho drvený plod.

Detoxikácia pečene

Čo všetko dokáže Pestrec mariánsky?

Pestrec mariánsky je silný antioxidant, ktorý podporuje ľudskú imunitu. Okrem toho čistí pečeň, regeneruje bunkové pletivo, podporuje tvorbu a distribúciu žlče a takisto priaznivo ovplyvňuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Okrem toho ovplyvňuje aj činnosť srdca a celého tráviaceho systému. Detoxikácia pečene, ktorú si urobíme v rámci kúry s drvenými semienkami Pestreca mariánskeho je veľmi jednoduchá a pritom účinná. Navyše,  jeho užívanie je bezpečné.

Ako si urobiť detoxikačnú kúru pomocou Pestreca mariánskeho?

Detoxikácia pečenePri detoxikácií pečene pomocou Pestreca mariánskeho konzumujeme priamo jeho drvené semienka (plod Petreca). Takto sa semienka rýchlejšie strávia a uvoľnia sa z nich zdraviu prospešné látky. Kúra Pestrecom mariánskym by mala trvať 12 týždňov. Drvený Pestrec užívame 4-krát denne 1 čajovú lyžičku. V prvých dňoch je vhodné užívať namiesto jednej čajovej lyžičky semienok dvojnásobné množstvo (4-krát denne 2 čajové lyžičky), aby sa účinky umocnili a aby regenerácia a detoxikácia pečene boli ešte intenzívnejšie. Semienka nevystavujeme teplote vyššej ako 40 stupňov Celzia a nemali by prísť do styku s kovom. Účinná látka –  antioxidant silymarín – by sa mohla zničiť. Liečivá kúra Pestrecom mariánskym pôsobí nielen ako detoxikácia a regenerácia pečene.  Pomôže aj žlčníku, črevám, tráviacemu traktu, ale aj celému organizmu. Navyše, podrvené semienka pôsobia súčasne aj ako píling črevných stien.

Ako vidno, detoxikácia a regenerácia pečene prírodnou cestou vôbec nemusí byť taká zložitá a priaznivé účinky na naše zdravie nenechajú na seba dlho čakať.

womangalérie VŠETKY