Čo ste nevedeli o tekvicových jadierkach

Zabudnuté sú najzdravšie!

Ako spoznáte pravého futbalového fanúšika? Jednoducho, pred zápasom lúska tekvicové jadierka. No ani fanúšik zdravej výživy nepohrdne touto slanou pochúťkou – sýtou, lahodnou a nutrične neporovnateľne hodnotnejšou než obľúbené zemiakové lupienky.

o tekvicových jadierkach

Tekvicové jadierka sa k nám dostali z juhoamerickej oblasti a podľa historikov si na nich ľudstvo pochutnáva už pekných pár milénií. Indiáni ich zvykli používať ako prírodný liek a nárast civilizačných ochorení, príznačný pre dvadsiate prvé storočie, im status podporných barličiek zdravia znova prinavrátil. Podporujú imunitu, pomáhajú telu bojovať proti zápalom, žalúdočným ťažkostiam i virózam, zvyšujú prevenciu srdcovocievnych ochorení,  chránia obličky a u mužov prostatu. Chcete vyťažiť z ich účinkov maximum? Je to jednoduché!  

Zabudnite na to, že ich doma máte…

… a skúste ich objaviť medzi špajzovými zásobami až po piatich mesiacoch. Nutričná hodnota tekvicových jadierok časom stúpa. Keď majú necelý polrok, stávajú sa oveľa bohatším zdrojom bielkovín.

Dajte si za hrsť večer pred spaním, ak chcete byť šťastnejší

L-tryptofán, obsiahnutý v tekvicových jadierkach, dokáže telo zužitkovať premenou na serotonín, ktorý je známy ako hormón šťastia a dobrej nálady. A pridáme ešte jeden dôvod na radosť. Serotonín sa ďalej mení na melatonín, nevyhnutný pre kvalitný spánok. Ak sa trápite s nedostatkom úsmevu a kvalitného odpočinku, s tekvicovými jadierkami zažehnáte oba problémy jedným ťahom.

Nedovoľte prostate rásť

Hoci majú tekvicové jadierka širokospektrálne využitie, azda najčastejšie sa odporúčajú ako zdravý snack pre mužov. Prečo? „Jadierka z tekvice sú bohaté na vitamín B6, zinok a selén. Okrem zinku, karotenoidov a esenciálnych mastných kyselín obsahujú aj fytoestrogén, ktorý blokuje účinok dihydrotestosterónu, čo je hlavný stimulans zväčšovania prostaty,“ vysvetľuje výživová poradkyňa Ing. Jana Trebulová.

o tekvicových jadierkachNeškodné zväčšenie prostaty trápi po šesťdesiatke každého druhého muža, pričom dlhodobé ignorovanie problému neraz vedie okrem zníženého životného komfortu aj k vážnejším zdravotným komplikáciám. Preventívnych opatrení popri návšteve urológa preto nikdy nie je dosť.

Ide to aj bez lúskania! Minerálny poklad ukrytý v tekvicových jadierkach môžete teraz dodať telu aj prostredníctvom prírodného prípravku ProstaXin od NaturaMed Pharmaceuticals, vyvinutého špeciálne pre mužov, ktorých trápi zväčšenie prostaty. Prostaxin stavia na synergický efekt zinku, selénu, lykopénu a výťažku zo Saw Palmetto. Tieto 4 aktívne prírodné látky tvoria bezpečnú a efektívnu pomoc pri riešení urologického problému, o ktorom slovenskí muži neradi hovoria nahlas. Výživový doplnok Prostaxin kúpite z pohodlia domova na www.prostaxin.sk.