Aby bola Vaša letná dovolenka TIP-TOP

Každý si zaslúži oddych a relax

Či študujeme alebo pracujeme, nemôžeme tieto činnosti vykonávať 24 hodín a 365 dní v roku. Každý z nás sa potrebuje aspoň z času na čas zastaviť, vydýchnuť a prísť na iné myšlienky. Ideálnym riešením je niekoľko dní oddychu, relaxu, ničnerobenia a zmena prostredia.

Letná dovolenka

Keďže každý človek je iný, tak si aj pod pojmom dovolenka predstavuje každý niečo iné. Niekto uprednostňuje aktívny oddych, iný zasa dáva prednosť sladkému leňošeniu v hotelovej izbe alebo na pláži. To, čo máme spoločné, je potreba regenerácie nášho organizmu. Forma odpočinku je už na každom z nás. Ak sa však rozhodneme tráviť horúce letné dni pri mori a na pláži, určite by sme si nemali zabudnúť pribaliť plážové šaty.

Ktoré destinácie sú naj?

Väčšina ľudí čerpá dovolenku práve v letných mesiacoch kvôli teplému počasiu, horúcemu slniečku, ale aj kvôli deťom, ak sú ešte školopovinné a najdlhšie prázdniny majú v lete. Niektorí riešia letnú dovolenku už v zime alebo na jar, iní na poslednú chvíľu. Čo však máme spoločné, sú miesta-destinácie, do ktorých si najradšej chodievame v lete oddýchnuť.

Letná dovolenková sezóna už začala a mnohí z nás už okúsili more a pláž v tomto roku. A ďalší možno v tejto chvíli balia kufre…Kam najčastejšie vyrážame k moru? Jednoznačne vedú Turecko, Egypt, Malorca, Grécko, Cyprus, Taliansko, ale aj „slovenské“ more v Chorvátsku či exotické krajiny.

A k takejto dovolenke patrí aj vhodné letné oblečenie. Nie sú to iba plavky, ktoré si dáme do kufra ako prvé, veď nebudeme celé dni iba pri mori. Treba počítať s chvíľami, ktoré strávime v spoločnosti, na prechádzke alebo na letnej diskotéke. Ak milujete sukne, rozhodne by Vám tento zaujímavý letný kúsok nemal v garderóbe chýbať. Letné sukne sú nielen výrazom ženskosti, ale aj dokonalým symbolom letných bezstarostných okamihov.

Všetko potrebné so sebou v lietadle

Kto lieta bežne, už nezvykne mať taký stres ako niekto, kto sa chystá na cestu lietadlom po prvýkrát. Sú tu totiž isté obmedzenia a pravidlá, ktoré treba dodržiavať ohľadom batožiny, aby sme zbytočne nespôsobili chaos a sebe problémy. Každá letecká spoločnosť má svoje podmienky a požiadavky na batožinu cestujúcich, preto si treba dôkladne zistiť, čo od nás bude vyžadovať spoločnosť, s ktorou letíme. Vo všeobecnosti platí, že väčšia batožina ide do podpalubia a príručná taška nám môže robiť spoločnosť v lietadle. Tá spravidla môže byť v hmotnosti 5 kg. Doklady, cennosti, elektronika-to všetko môžete mať pri sebe, aby nedošlo k ich poškodeniu. Oblečenie, drogéria a iné veci by sa mali nachádzať v kufri, ktorý pôjde do batožinového priestoru. Aby Vám let rýchlejšie ubiehal, najmä, ak je dlhší, pokojne si vezmite na palubu svoju obľúbenú knihu a vychutnávajte si čítanie z oblakov.