Kde stráviť jeden deň – na Východnej Morave?

Ponúkame tipy pre atraktívne a aktívne trávenie predĺženého víkendu na Východnej Morave.

Deň Na bicykli vinohradmi (sobota 29. 4. 2017)

Tento rok na jar sa bude na bicykli prechádzať všetkých šesť trás Uherskohradišťskom. Uherskobroďáci vyštartujú na Trasu Komenského a prvýkrát i na minuloročnú novinku – Trasu Dolným Poolšavím. Cyklistov čaká niekoľko špecialít – na trase číslo 4 (Rulandské biele) a na trase číslo 6 (Velehradská) sa bude potápač hrať s rybami a ukladať víno do „podvodného „ archívu. V areáli Živá voda Modrá na trase číslo 2 Muškátu moravského, plánuje pán vinár Vaďura v Polešoviciach lisovať slamové víno. Všetci registrovaní účastníci majú po príchode možnosť zadarmo ochutnať pohárik vína v Galérii slováckych vín a vyhrať niektorú z „vínnych“ i „nevínnych“ cien v rámci popoludňajšieho programu na Masarykovom námestí v Uherskom Hradišti.

na Východnej Morave

Deň Baťákova regata (nedeľa 30. 4. 2017)

Zraz majiteľov všetkých väčších lodí na Baťovom kanáli v prístavisku v Uherskom Hradišti, slávnostné preplávanie celej flotily lodí, nástup všetkých Baťákových kapitánov, plavby pre verejnosť, slávnostné Odomykanie plavebnej sezóny, hudobný program v prístavisku. Predpokladáme účasť piatich osobných lodí – Hollandia, Morava, Danaj, Noe, Ámos a ďalej dvoch lodí z Povodia Moravy, s. p. vrátane pracovného Jožina, plávajúceho Informačného centra Baťovho kanálu na palube Ad Fontes, divadelnej lode Pierot a lode Štátnej plavebnej správy a Polície ČR. Novinkou je aj to, že napríklad, výletná loď Hollandia pre 60 osôb, zaistí nové spojenie medzi Uherským Hradištěm a Uherským Ostrohem.

na Východnej Morave

Deň Baťova Electra priletí domov (pondelok 1. 5. 2017)

Historické lietadlo, ktorým J. A. Baťa pred 80 rokmi podnikol obchodnú cestu okolo sveta. V rámci sprievodného programu sa bude krstiť kniha Jana Hermana – Baťa lieta z Otrokovíc. Ale bohatého programu bude omnoho viac – otvorenie výstavy „ S Baťom hore do oblakov“, exibícia Martina Šonky a naviac sa bude v Otrokoviciach konať tradičná „Májová púť“.