Pestré jesenné podujatia na zámku Schloss Hof

Malebný zámok Schloss Hof očarí návštevníkov v každom ročnom období. Pestrosť, ktorá je charakteristická pre jesenné obdobie, nájdeme aj v bohatej programovej ponuke. Idylický zámocký areál Schloss Hof sa začiatkom septembra stane dejiskom Veľkej slávnosti koní.

zámok Schloss Hof

 

Návštevníci sa môžu tešiť na rozšírenú show i úchvatný rámcový program. Pod vedením talentovaných jazdcov predvedú svoje umenie v pútavých vystúpeniach na zámockej lúke azda tie najušľachtilejšie stvorenia – nádherné lipicány a silné norické kone. Čerešničkou na torte sú pôsobivé ukážky bojov mušketierov, obzvlášť zaujímavé cirkusové vystúpenia štvornohých obyvateľov zámockého statku i napínavé parkúrové skákanie. Deti určite ocenia možnosť zajazdiť si na poníkoch či zabaviť sa na úžasnom skákacom hrade zo slamy.

15. a 16. september

Je venovaný mimoriadne obľúbenému podujatiu – Festivalu umeleckých remesiel. Pripravený je jedinečný workshop s fascinujúcimi ukážkami, čo všetko sa dá „vykúzliť“ zo starého skla, lákavé predstavenie tradičnej techniky originálnej ručnej indigovej modrotlače či skvelá prezentácia umeleckého kováčstva a stolárstva. Ak návštevníkov zaujíma, ako sa pletú košíky, vyrábajú hrable či viažu metly, stačí len prísť a pozorovať zručných remeselníkov pri práci.

Jeseň je spojená s výrobou a púšťaním šarkanov. Posledný septembrový víkend sa na zámku Schloss Hof ponesie v znamení tejto krásnej tradície. Veľkí i malí návštevníci sú srdečne pozvaní vychutnať si veselé „divadlo na oblohe“ – Šarkaniádu.

13. a 14. októbra

Je v ponuke rozmanitý program v rámci Jesennej záhradnej slávnosti – zábavné vyrezávanie tekvíc, maľovanie na tvár, unikátne workshopy pre deti i dospelých a inšpiratívne kuchárske show. Jedinečnosť atmosféry obohatia tóny príjemnej hudby. Pestrá jesenná programová ponuka nadchýna návštevníkov z blízkeho okolia i vzdialenejších miest. Impozantný zámocký areál Schloss Hof nepochybne stojí za návštevu.

Termíny:        

1. – 2.9. Veľká slávnosť koní
15.– 16.9. Festival umeleckých remesiel
15.– 30.9. Šarkaniáda
15.– 14.10. Jesenná záhradná slávnosť 

Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod.

Miesto:          

Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

Vstupné:        

dospelí  13,- €
deti (6-18 rokov ) 8,- €
deti do 6 rokov zdarma
rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 34,- €

Tip:

Navštívte skvelú výstavu „Čo svet JE? – Zmysel a zmyselnosť“ na zámku Niederweiden s výhodnou kombinovanou vstupenkou.