SPÄŤ
Cestovanie

V Piešťanoch sa stretáva svet aj počas najkrajších sviatkov roka

Od: Henrieta Karabova 19.12.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Dávate si otázku, čim poteším svojich rodičov, starých rodičov alebo deti na Vianoce? Poradíme Vám: Venujte im pod vianočný stromček darčekový poukaz na pobyt v Kúpeľoch Piešťany. V ponuke je hneď niekoľko cenovo zvýhodnených ponúk.

V Piešťanoch

 

 

Čarovné Vianoce a Silvester na Kúpeľnom ostrove

Pre tých, ktorí sa rozhodli stráviť najkrajšie sviatky roka v kruhu našej rodiny, sú pripravené krásne vyzdobené priestory, z ktorých dýcha pokoj a čaro Vianoc. Chodbami Vás sprevádza krásna sviatočná hudba. Na Štedrý večer je pre hostí pripravená niekoľkochodová večera s príchuťou tradície. Na Silvestra sa klienti môžu tešiť na Gala večer spojený s veľkolepým Novoročným ohňostrojom na Kúpeľnom ostrove.

V Piešťanoch

Miesto stretnutia troch panovníkov…

Aké to však musí byť magické miesto, keď sa práve v salóniku Thermia Palace kúpeľov Piešťany rozhodli zísť začiatkom 20. storočia  traja  panovníci Ústredných mocností: nemecký cisár Wilhelm II., Rakúsky cisár Karol I.  a bulharský cár Ferdinand I. ! Prečo ich schôdzka nedopadla dobre, nech skúmajú historici. Kúpele Piešťany však bodujú stále.

 

Prečo majú Piešťany takú skvelú povesť?

Svetoznáme Kúpele Piešťany vďačia za svoju povesť jedinečným prírodným liečivým zdrojom – minerálnej vode a liečivému bahnu. Ich účinky najskôr overovali na sebe chorí s ochoreniami kĺbov, kostí, šliach a svalov z blízkeho, ale i vzdialenejšieho okolia. Vývoj lekárskych vied od 16. storočia rýchlo napredoval a liečivé účinky piešťanských kúpeľov potvrdili aj analýzy vo Viedni. Dnes sa môžu kúpele chváliť nespochybniteľnými výsledkami aj vďaka fyzioterapii, balneológii a liečebnej rehabilitácii.

Základným pilierom kúpeľnej liečby zostáva liečivá minerálna voda a liečivé bahno. Voda sa využíva vo forme termálnych kúpeľov – zrkadlisko, alebo individuálne, vo vaniach. Teplota kúpeľa je v rozmedzí 36 – 39 ͦ C, stredne vysoký obsah minerálov a hlavne obsah voľných plynov (zvlášť sírovodíka) sú hlavnými nositeľmi liečby. Sírovodík totiž ovplyvňuje organizmus na bunkovej úrovni a má značný vplyv na celkový imunitný systém. Osobitný význam má sírovodík pre správne fungovanie a regeneráciu pohybového aparátu.

Liečivá sila piešťanského bahna

Bahnisko je špeciálnym druhom procedúry, kde sa kombinuje účinok kúpeľa v termálnej minerálnej vode s pôvodným liečivým bahnom – peloidom, unikátnym liečebným prostriedkom – v miestach vyvierania termálnych prameňov. Liečivé bahno tvorí dno bazéna a v uvedenej podobe je možné využívať bahno iba v kúpeľoch Piešťany. Bahenný zábal má teplotu 45 – 46 ͦ C a keďže je bahno výsledkom interakcie medzi sedimentmi z obtokového ramena Váhu a liečivou minerálnou vodou, tiež sa vyznačuje vysokým obsahom síry, veľmi dobre prehrieva kĺby, uvoľňuje svaly a konečným efektom je ústup bolesti. Zreteľná úľava od bolesti pohybového aparátu je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa hostia z celého sveta opakovane vracajú do Piešťan. V priebehu roka navštívi kúpele asi 50 000 návštevníkov.

V Piešťanoch

Slovenské liečebné Kúpele Piešťany , a.s. si Vám týmto dovoľujú popriať krásne, šťastné, ale najmä zdravé vianočné sviatky a úspešný a naplnený Nový rok 2018.

womangalérie VŠETKY