Späť v školských laviciach

Nové úpravy materiálov sú našimi pomocníkmi!

Začiatok školského roka vždy trošku prevetrá naše peňaženky – deti potrebujú nové oblečenie, v ktorom by sa cítili dobre a ktoré by zároveň bolo pekné, i praktické. Ak máme tvrdohlavca, ktorý trvá len na istých druhoch oblečenia, nechajme výber radšej na neho alebo sa dohodnime na kompromise. Vyberať je určite z čoho. Tu je niekoľko našich tipov, nechajte sa inšpirovať!

školských laviciach

Inovácie, ktoré potešia

Keďže aj módni návrhári majú deti a chcú vyjsť v ústrety nám mamičkám, večne lamentujúcim nad tým, že dieťa zase zo všetkého vyrástlo, no jesenno-zimných kolekcií priniesli aj niekoľko zaujímavých inovácií. Niektoré kúsky oblečenia sú napríklad vypracované tak, že modely umožňujú jednoduché predĺženie rukávov a veľkosti oblečenia v lemoch, a to bez krajčírskych úprav. To znamená, že dieťa si napríklad takú bundičku môže vynosiť aj niekoľko rokov, nielen obligátny rok – rok a pol.

Spracovanie, materiály i dizajn

…oblečenia sú rovnako dôležité. Detské oblečenie prejde tými najťažšími skúškami. Zo školských lavíc utekajú priamo na ihrisko, a tak sa perie takmer denne. A nielen perie, ale denne ich oblečenie prichádza do styky s rôznymi druhmi nečistôt povrchov, ktoré môžu narušiť štruktúru tkaniny a podobne.  To je dôvodom, že prečo by sme mali vyberať oblečenie s trvalými farbami, ktoré sa nežmolkuje, a tak dlho vyzerá ako nové. Takto upravené materiály zvyknú mať svoje označenie, napríklad STAYNEW™.

Špeciálna úprava proti špine

Ďalšou dôležitou vlastnosťou detského oblečenia a materiálu, z ktorého je vyrobené je, aby sa z neho dala ľahko odstrániť špina. V tejto oblasti sú najlepším pomocníkom materiály, ktoré majú úpravu odpudzujúcu vodu. Oblečenie z nich zostane suché a čisté v akomkoľvek počasí. Čo viac si môžeme priať?

Skvelé oblečenie na športové aktivity

Je vždy skvelé, keď si deti obľúbia šport. Pri zvýšenej námahe je dôležité, aby materiál správne odvádzal

pot a staral sa o pocit sucha a pohodlia. Pre malých športovcov sú veľmi dôležité kvalitné topánky, ktoré aj pri každodennom a celodennom nosení zabezpečujú pre nohy pocit pohodlia, ale aj dobrý prísun vzduchu, tak, že nohy sú vetrané a nehrozí nepríjemný zápach, ani ochorenia.

Doprajme im farebnú hravosť

Ak je ešte dostačujúca školská taška z minulého roka, máme vyhrané. Ak nie, nezostáva nám nič iné len vybrať praktickú tašku, do ktorej sa všetko zmení a ktorá nie je zase ani priveľmi ťažká sama o sebe. Mala by však byť pevná, z kvalitných materiálov, ktoré vydržia dlho a sú ľahko umývateľné. Samozrejme, závisí od veku školáka. Tohtoročná ponuka je farebná, hravá, veselá. Spríjemnime dieťaťu chuť učiť sa i týmto spôsobom!

Foto: Marks & Spencer