Luxusné parfumy značky Hermés

Hermès je luxusná francúzska módna značka založená v roku 1837 jej zakladeľom Thierrym Hermes-om. Pôvodne sa Hermès zameriaval na výrobu jazdeckých doplnkov, spoločnosť vyvinula v priebehu času luxusné kožené kabelky, šatky, doplnky, módu a vône.

parfumy značky Hermés

Pre Hermès sa dobrodružstvo parfumov začína v roku 1951 s vôňou Eau d’Hermès, ktorú zložil Edmond Roudnitska, jeden z najväčších tvorivých umelcov vo svete vôní.

O desať rokov neskôr, po vytvorení Calèche, nádhernom luxusnom ženskom parfume, potvrdil Hermès účasť v remesle tvorby parfumov. Od tej doby, vôňa nasledovala vôňu, pod ktoré sa podpísali veľké mená parfumárskeho dizajnu. Príchod Jeana-Claude Ellena, v roku 2004, do dielne Hermès, bol rozhodujúci krok. Jeden z troch najlepších parfumárov na svete, ako umelec emócií čuchu, estét, ktorý ide nad rámec rozsahu a materiálu, zdieľa pre Hermes svoj zmysel pre tvorbu unikátnych a jedinečných parfumov.

parfumy značky Hermés

Stretnutie Edmond Roudnitska a Émile Hermès (vnuk zakladateľa Thierryho Hermèsa) dalo život parfumu Eau d’Hermès, ktorý zostáva jedným z vrcholných diel francúzskej parfumérie.

Zatiaľ posledné stretnutie s Jean-Claude Ellena, bol stelesnením vytvorenia unikátnej kolekcie vôní Un Jardin en Méditerranée v roku 2003 a potom v roku 2004 so svojim oficiálnym vymenovaním Ellenu ako exkluzívneho parfumára domu Hermés. Od tej doby sa hlboká afinita, ktorá bola nadviazaná medzi navrhovaním parfumov a značkou Hermès, začala ešte viac prehlbovať a aj naďalej prinášať ovocie v podobe luxusných parfumov a vôní. Jean-Claude Ellena ako dedič a tvorca vôní Hermés ich štrukturoval do štyroch kľúčových inšpiratívnych línií: kolínske vody, gardens – záhrady, parfumérie, román-parfumérie a poslednou je línia Hermessence.

parfumy značky Hermés

Designer Hermés dodnes vytvoril 87 parfumov, ktoré tvoria základnú ponuku značky. Najstarší parfum Hermés bol vytvorený v roku 1951 a najnovší je z roku 2016. Vône Hermés boli vyrobené v spolupráci so slávnymi parfumármi ako Maurice Maurin, Francois Maurin, Jean-Louis Sieuzac, Guy Robert, Fabrice Pellegrin, Jean Guichard, Jean-Claude Ellena, Christine Nagel, Edmond Roudnitska, Francoise Caron, Olivia Giacobetti, Akiko Kamei, Gilles Romey, Maurice Roucel, Bernard Bourjois, Ralf Schwieger a Nathalie Feisthauer. Na Slovensku vône Hermés nájdete v sieti parfumérií Marionnaud.