Dôverné rady na intímnu tému

Rady na intímnu témuAko sa starať o svoje partie “tam dolu”?

Je samozrejmé, že aj o partie, ktoré nevystavujeme svetu na obdiv, sa musíme správne starať. Prispejeme tak nielen k celkovému príjemnému pocitu, ale zabránime i prípadným zdravotným komplikáciám. Venujeme dostatočnú pozornosť prípravkom, ktoré používame na svoju intímnu partiu?

Aby sme sa cítili príjemne…

Rovnako ako iné časti tela majú i intímne partie svoju prirodzenú rovnováhu, inými slovami hodnotu pH, pri ktorej sa “dobrým” baktériám darí a “zlé” baktérie sú pod dohľadom. „V zdravej pošve dospelých žien je táto hodnota medzi 4 a 5. Tým je kyslejšia než pokožka, ktorá má mierne kyslé pH v hodnote 5,5“, vysvetľuje Dr. Rixa Dippe, z laboratórií Nivea. Táto prirodzená rovnováha prospieva “dobrým” baktériám kyseliny mliečnej, a tak ste chránená pred infekciou. Ale ak je táto prirodzená rovnováha narušená, začínajú sa množiť “zlé” baktérie. „To môže viesť k podráždeniu, svrbeniu, bolesti, nepríjemným pachom, neobvyklému výtoku, a infekciám, ako je kandidóza a bakteriálna vaginóza“, varuje Dr. Rixa Dippe, z laboratórií Nivea.

Dobrá správa je, že prirodzenú rovnováhu intímnych partií môžete udržať mnohými spôsobmi.

Tieto veci by sme skrátka mali vedieť:

K nepríjemným pocitom v intímnych partiách môže prispievať i nevhodné oblečenie a používanie parfumovaných pracích prostriedkov a aviváží.

  • Noste priedušnú bielizeň vyrobenú z materiálov, ako je hodváb či bavlna.
  • Ak máte sklony k infekciám, zvážte, či radšej zo šatníka nevykázať tango nohavičky. Ich posúvaním často dochádza k prenosu baktérií.
  • Vyhýbajte sa tesne priliehajúcim nohavičkám, pretože vytvárajú teplé a vlhké prostredie, ideálne pre rozvoj infekcií.
  • V lete skráťte dobu, kedy nosíte mokré plavky.

Popri nevhodnej bielizni môže k infekciám a zápalom intímnych partií prispieť aj nevhodný jedálniček, užívanie niektorých liekov, ako sú napríklad antibiotiká, a v neposlednom rade aj psychický stres alebo silne parfumované sprchovacie šampóny, či peny do kúpeľa, ktoré môžu intímnu partiu podráždiť.

Náš tip:

Aby sme sa dobre cítili vo svojej koži, je potrebné, aby sme sa skvele cítili aj „tam dolu“. Preto je potrebné, aby sme venovali pozornosť tomu, ako sa staráme o svoje intímne partie, ako a čím si ich umývame a ošetrujeme. Objavte ešte šetrnejší spôsob starostlivosti o intímne partie. Rozdiel spoznáte hneď na prvý raz! Nové zloženie na starostlivosť o intímne partie nahradí vo vašej kúpeľni všetky predchádzajúce. Jemne čistí, upokojí a zanechá ľahký, svieži pocit ešte dlho po umytí.

A to najlepšie?

Po stlačení pumpičky sa vytvorí príjemná pena, ktorá nielen čistí, ale zastúpi i gél na holenie intímnych partií!

Vyskúšajte Intímnu umývaciu penu Aqua Sensitive s protizápalovou termálnou vodou a panthenolom alebo Intímnu umývaciu penu Aqua Aloe s výťažkom z magnólie. Obidve sú od Nivea, 250 ml, 5,99 €.

Ak cestujete, nezabudnite si pribaliť intímne obrúsky NIVEA MILD alebo NIVEA FRESH, ktorými sa pokojne môžete osviežiť aj viackrát denne. Balíček, ktorý obsahuje 20 intímnych obrúskov, si môžete kúpiť za 2,25 €.

A ešte jedna dobrá rada na záver:

Ak ste si obľúbili inak populárne detské obrúsky, nepoužívajte ich na intímne partie. Nemajú totiž správne pH a ani neobsahujú kyselinu mliečnu dôležitú pre správnu bakteriálnu rovnováhu.