SPÄŤ
Pleť

Sexi oči s linkou

Od: Jana Vančová 11.6.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Páčia sa vám očné linky, ale neviete, ako si ich správne nakresliť a nosiť ich? Nebojte sa, chce to len trochu cviku – je to jednoduchšie, než by ste si boli mysleli. A navyše, očné linky sú horúcim hitom číslo 1! Ak vám ešte na nakreslenie linky chýba zručnosť, skúste to najprv pomocou mäkkej kajalovej ceruzky. Neskôr, keď už získate potrebný cvik, môžete vyskúšať aj tekuté alebo gélové očné linky.

Pozor, začíname…!

Aby efekt bol dokonalý, najprv si nanesieme na horné očné viečko matný očný tieň v príjemnej telovej farbe. Tento nám vytvorí základ, na ktorý sa nám linka bude dobre nanášať. Potom zatvoríme oko, pričom si viečko môžeme pridržať palcom druhej ruky a začneme od stredu oka, tesne nad riasami, kresliť kajalovou ceruzkou malé čiaročky smerom k vonkajšiemu i vnútornému kútiku oka. Nakoniec čiaročky pospájame do jednej linky, aby nepresvitala svetlá pokožka medzi nimi.

oči s linkou

Keď chceme nápadnejšiu linku…

Ak chceme, aby linka bola výraznejšia a máme ju už dokonale predkreslenú kajalovou ceruzkou, môžeme si ju ešte zvýrazniť a zafixovať pomocou štetčeka alebo aplikátora čiernym očným tieňom – takto bude linka ešte trvácnejšia a mala by vydržať po celý deň (pravda, ak si často nešúchame oči).

Ešte intenzívnejšie…

Keď už máme dostatok cviku a chceli by sme si vyčariť intenzívny pohľad, môžeme to vyskúšať s gélovou alebo tekutou očnou linkou. Práve s nimi sa nám pri troche zručnosti určite podarí vykúzliť krásnu očnú linku s peknou ostrou špicou pri vonkajšom kútiku, smerujúcu zľahka nahor. Práve taká totiž dodá nášmu oku šarm!

oči s linkou

A čo so spodným viečkom?

Zvyčajne sa výrazná očná linka kreslí iba na hornom viečku, aby oko nepôsobilo uzavretým dojmom. Niekedy je vhodné zvýrazniť líniu pri korienkoch dolných rias tmavším očným tieňom, alebo použiť kajalovú ceruzku na zvýraznenie vonkajších okrajov dolného viečka. Nakoniec celkový efekt ešte umocníme čiernou maskarou. Mimochodom, niekedy postačí na úpravu dolného viečka iba samotná maskara.

womangalérie VŠETKY