Ak ženy nosia nohavice, je to sexi?

Je pre mužov vzrušujúce, ak ženy nosia nohavice?

Vždy som si myslela, že mužom sa páčia ženy v sukniach či šatách, ktoré – ak už nie sú v minidĺžke, aspoň sú priliehavé alebo s rozparkom a zdôrazňujú zvodné krivky ženskej postavy. Ale čo už len môže byť sexi ak ženy nosia nohavice? Alebo žeby predsa len?

Zuzi

ženy nosia nohavice
stock.adobe.com

Zuzi,

jedno zo Sibyliných proroctiev tvrdí, že koniec sveta nastane, keď ženy začnú nosiť nohavice. Keby sa to proroctvo malo brať vážne, tak náš svet skončil už v 50-tych rokoch 19. storočia. Vtedy sa objavilo zopár individualistiek v nohaviciach – vojvodkyňa z Montrose v roku 1847 v nohaviciach vyrazila na lov a francúzska spisovateľka George Sandová vzdorovala konvenciám v mužskom obleku.

Ale až americká bojovníčka za volebné právo žien a zákaz alkoholu, Amelia Jenks Bloomer, ako prvá upútala na ženské nohavice pozornosť širokej verejnosti. Zatiaľ však schovanými pod širokou sukňou, siahajúcou pod kolená. Spod nej vykukovali široké nohavice ukončené čipkou. Paradoxne, tak zakrývali viac a dôkladnejšie, než pri bežnej sukni.

Avšak, keď prišla v roku 1851 do Británie, stala sa terčom vtedajších karikaturistov. Podľa nich sa táto feministka zhodila napodobovaním výlučne mužských zvykov, čo malo byť urážkou jemných citov dbalej Angličanky.

Bloomerovej široké nohavice začali ženy nosiť až v 90-tych rokoch 19. storočia na bicykel.

V Československu nohavicový kostým preslávila maliarka Marie Čermínová, známejšia pod pseudonymom Toyen, ako výrazná osobnosť avantgardy na začiatku 20. storočia v Prahe, aj v Paríži.

Nohavice, ako svojský štýl političiek, si osvojila nemecká kancelárka Merkelová, či britská premiérka Mayová, čo len dokazuje, že na to, aby bola táto móda sexi, musí byť sexi aj postava…

Čo si o nás myslia muži?

Kedy sme sexi?
Ako nás vidia?
Páči sa im na nás to, čo si myslíme, že sa im určite páči?

Názory na to, čo je sexi a čo nie, bývajú rôzne. Je všeobecne známe, že ženy a muži môžu mať na jednu a tú istú vec, jav, alebo situáciu úplne rozdielne názory. Skrátka, mužom sa môžu zdať príťažlivé úplne iné veci, ako nám, ženám  .

Urobme si teda vo veciach jasno a pozrime sa na náš ženský svet tak trochu očami muža. V našej rubrike vám svet mužských názorov, túžob a prianí priblíži náš spolupracovník Lucian.

Tento autor 7 kníh o partnerských vzťahoch, sexe a erotike písal dlhé roky pre ženské časopisy ako Slovenka, Eva, Rodina, Ženský magazín, magazín Moderná žena, Rebecca, Beauty and Woman, ale aj pre Playboy, či Kankán a teraz píše exkluzívne práve pre vás.

Vaše otázky pre Luciana môžete posielať na woman@woman.sk