Lunárny kalendár na 13. – 16. novembra 2018

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy?

Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár na 13. – 16. novembra 2018.

Lunárny kalendár na 13. - 16. novembra 2018

V utorok 13, novembra je Mesiac ešte v Kozorožcovi v Kozorožcovi, čo znamená, že nad našimi citmi prevažuje kritický rozum a ten ovplyvňuje naše rozhodnutia. často sa stáva, že podliehame pravidlám a zákazom, ktoré sme si vytvorili predovšetkým my sami. Dobre urobíme, ak predsa len dáme priechod aj svojim citom… Dni Kozorožca sú vhodné na napĺňanie ambícií, ktoré súvisia s profesiou.

Od 14. – 16. novembra je Mesiac vo Vodnárovi, čo posilňuje spoločenské záujmy a stretávanie s priateľmi a ľuďmi, ktorí sú nám názorovo blízki. V tieto dni sa nám ľahšie plánuje budúcnosť, vhodný čas na párty, vernisáže, kurzy, či skúšky.

Čas na romantiku a úprimný rozhovor by sme si mali urobiť v dňoch 16., 17. a 18. novembra.

Ak potrebujeme poupratovať dom, byt, či šatník, vhodný deň je 13. november.

Napriek tomu, že dni Kozorožca sú vhodné na napĺňanie pracovných ambícií, dobre urobíme, ak si 13. novembra nájdeme čas na to, aby sme pozorne počúvali aj svojho partnera, deti, či rodičov. Nemali by sme šetriť nežnosťou. V dňoch 16. – 18. novembra sa vyberme so svojimi blízkymi na prechádzku, túru alebo výlet a nájdime si dostatočne veľa času na spoločné rozhovory a vychutnanie si vzájomnej spolupatričnosti.

Zdravie a krása:

V utorok  je Mesiac v Kozorožcovi, a to pôsobí na kolená, kĺby, kostru, držanie tela a pokožku.  Dobre urobíme, ak sa budeme venovať celému telu. Ráno pomáha rýchle svižné cvičenie, potom si celé telo vyšúchame suchým uterákom a krátko osprchujeme chladnejšou alebo studenou vodou (ak sme otužilejší). Nakoniec si pokožku tela ošetríme telovým mliekom alebo olejom. Ak máme čas a možnosť, zájdime na masáž, alebo si  večer doprajme vzájomnú masáž s partnerom.

Dni Kozorožca sú vhodné aj na čistenie pleti. Dobre nám urobí naparenie nad rumančekovým odvarom a následné odstránenie nečistôt, prípadne píling. Nezabudnime na ošetrenie kvalitným krémom. V dňoch Kozorožca dobre chytá aj farba na vlasy a je vhodný čas aj na manikúru a pedikúru.

Od stredy 14. novembra do piatka 16. novembra je Mesiac vo Vodnárovi, čo vplýva na predkolenie, lýtka, členky, päty a kŕčové žily. Mimoriadnu pozornosť by sme mali venovať svojim nohám a doprajme im čo najviac oddychu a vykladajme si ich vyššie. Večer pomôže sprchovanie nôh chladnou vodou a ošetrenie chodidiel i lýtok vhodným krémom. Pokožke na chodidlách pomôže ošetrenie levanduľovým krémom, lýtka ošetríme krémom z pagaštanu alebo iným vhodným liečivým krémom, ktorý prinesie našim nohám úľavu. Krém vtierame vždy smerom k srdcu.

Odporúčaná strava: celozrnné výrobky, orechy, semienka, zelená listová zelenina, jablká, hrušky.

Záhrada a domácnosť:

Za priaznivého počasia v záhrade kypríme pôdu, vysádzame ruže a venujeme sa zazimovaniu okrasnej časti záhrady. Utorok 13. novembra je vhodný čas na upratovanie a počas  nasledujúcich dní dobre vysychajú priestory a rýchlo sa suší bielizeň.