SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár na 14. – 17. mája 2018

Od: Jana Vančová 14.5.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár na 14. – 17. mája 2018.

Lunárny kalendár na 10.-11. apríla 2018

Lunárny kalendár na 14, – 17. mája 2018:

V pondelok a utorok je Mesiac v Býkovi a to vyvoláva túžbu po pohodlí, pôžitkoch a estetiky. V stredu a vo štvrtok je Mesiac v Blížencoch, čo zase žičí komunikácii a spoločenským kontaktom. Vhodný čas aj na vybavovanie korešpondencie, telefonátov, dobre urobíme, ak v tieto dni zorganizujeme stretnutia a predebatujeme, čo je potrebné. Viac pozornosti partnerovi venujte 14. – 15 mája. Nezadaní budú mať príležitosť na zoznámenie 16. – 17. mája. Rodinné posedenie si doprajte 14. alebo 15. mája, svojich blízkych môžete potešiť darčekmi alebo pochvalou 18. – 19. mája. Výlety do prírody môžu byť veľmi vydarené 14. – 15. mája. Za príbuznými na návštevu zájdite 18. – 19. mája.

Zdravie a krása:

Býk pôsobí na mandle, čuch, ramená, štítnu žľazu, čeľuste, zuby a uši. V priebehu dňa dobre urobíme, ak si viackrát uvoľníme krčné stavce a svaly uvoľňovacími cvikmi a jemnou masážou. Dávajme si pozor na hluk a nezdržujme sa v prievane. Doprajme si potraviny bohaté na vitamín B. Ak sa cítime napätí, doprajme si prechádzky a jogu. Svojej pleti a pokožke ulahodíme, ak využijeme silu dní 14. – 15. mája a budeme si aplikovať kúry, séra či olejčeky proti starnutiu pokožky. Návštevu zubára – ak je to možné – v tieto dni radšej neplánujme, pretože zuby sú teraz mimoriadne citlivé.

Ak sa chceme zbaviť nahromadených toxínov, nezabudnime na to, že v utorok je nov, takže dobre urobíme, ak sa budeme postiť. Nov je aj ideálny čas, keď môžeme skoncovať s nejakým zlozvykom. Popremýšľajte, s akým zlozvykom by ste sa chceli popasovať a skúste to začať práve v tejto deň.

Mesiac je v Blížencoch 16. – 17. mája, a to pôsobí na naše plecia, priedušky, ramená a ruky. Svojmu telu ulahodíme, ak si ráno ľahkými gymnastickými cvičeniami precvičíme ruky, plecia a paže, pričom robíme aj správne dychové cvičenia. Ak sa naučíme dýchať správne, zvýšime svoju obranyschopnosť, zlepšíme si myslenie i náladu. V tieto dni sa ľahšie unavéme, preto nerobme žiadne náročné túry. Doprajme si večerný relax pri vonnej sviečke so silicou, ktorá podporí naše dýchanie (napríklad eukalyptová alebo mätová). Popíjame čaje na podporu dýchania.

Záhrada a domácnosť:

V záhrade okopávame, pretrhávame a rozsádzame koreňovú zeleninu. Stromy môžeme prerezať a živé ploty upraviť 14. – 15. mája. Na ozdobné záhony vysádzame letničky, trvalky a ozdobné trávy.

14. – 15. mája je vhodné okopávať rastliny zrána – dodáme im takto potrebnú vitalitu. Môžeme aj prihnojovať, aby sme podporili rast koreňov. Na záhony vysievame neskorú mrkvu a cviklu, vytrhávame burinu, likvidujeme škodcov v zemi, zakladáme kompost.

 

16. – 17. mája môžeme vysádzať hľuzy gladiol, georgín a vysievať nechtík, aj okrasnú trávu na sušenie. V tomto čase sa dobre zakoreňujú zelené vetvičky okrasných drevín (napríklad zlatý dážď, jazmín, vtáčí zob). Ak už máte nejaké ruže, ktoré odkvitli, odstrihnite ich odkvitnuté výhony nad prvým päťpočetným listom alebo nad tretím listom pod kvetom, aby sa nám na ruži nevytvárali šípky. pri cibuľovinách aj odkvitnutých trvalkách odlamujeme semenníky a zaštipujeme aj balkónové kvetiny. Ak pestujeme bylinky, striháme ich, aby sme zabránili ich kvitnutiu. V skleníkoch dobre vetrajte, aby sa vám rastliny nezaparili.

S pôdou ani s rastlinami nepracujte 17. mája. 

 

 

 

womangalérie VŠETKY