Lunárny kalendár 16. – 17. apríla 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár na 16. - 17. apríla 2019

Lunárny kalendár 16. – 17. apríla 2019:

V týchto dňoch je Mesiac v znamení Panny, a toto sú dni, keď celkom hravo a bez problémov budete zvládať každodenné povinnosti i záležitosti. Dokonca aj tie, na ktoré bude treba trpezlivosť. Tieto dni sú vhodné aj na veľké nákupy (teraz aktuáne pred Veľkou nocou) a vybavenie vecí, na ktoré ste v uplynulých dňoch Leva nemali akosi čas. Dni, keď je Mesiac v znamení Panny, bývajú nabité usilovnosťou, takže mali by sme si všetko dobre naplánovať a s chuťou sa pustiť do práce. Ak sa vám na zvládnutie prác ponúkajú nejakí pomocníci, oceňte ich úsilie a pochváľte ich. Teraz je ten vhodný čas, aby sme stihli veci, ku ktorým sa neskôr už nedostaneme, alebo ich budeme stíhať len veľmi ťažko… Konkrétne napríklad nasledujúce dni, keď Mesiac bude vo Váhach, budú naklonené skôr spoločenským záležitostiam…

Krása a zdravie:

Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo a celkové trávenie. Snažme sa vylúčiť z jedla všetko, čo je konzervované, dofarbované, či chemicky upravované. Rovnako tak bielu múku a biely rafinovaný cukor, pretože nepriaznivo menia črevnú flóru. Očistu črevného traktu môžete podporiť popíjaním bylinkových čajov – napríklad fenikel, aníz, rasca či lapacho pomáhajú aj proti nadúvaniu. Môžete si kúpiť aj hotovú čajovú zmes na preliečenie tráviaceho traktu a proti nadúvaniu a pocitom plnosti.

Doprajte si dostatok pohybu a ak máte psíka, čo najčastejšie s ním choďte do jarnej prírody na prechádzky. Načerpáte plno cennej energie.

Pokiaľ ide o pestovanie krásy, je výborný čas na úpravu vlasov – nový strih, trvalá či farbenie, či fúkaná sa lepšie vydarí. Môžeme si dať podstrihnúť aj končeky vlasov.

Ak potrebujete zlepšiť náladu, alebo vás trápia jarné depresie, skúste popíjať čaj z rovnakých dielov lipy, mäty a vňate železníka. Alebo si kúpte vhodnú čajovú zmes pre dobrú pohodu v lekárni.

Záhrada a domácnosť:

Ak máme čas, prekyprime všetky záhony – aj burina dostane impulz na rast, ale práve vďaka tomu ju potom v dňoch Kozorožca ľahko vytrháme a zlikvidujeme. V skleníkoch rozsádzame sadenice rajčín, paprík a uhoriek, aby sme ich potom v teplých dňoch (aj o mesiac) mohli vysádzať na záhony.

Nazbierajme si kvety hlohu – v týchto dňoch majú oveľa lepší účinok na ťažkosti so srdcom a krvným obehom.