Lunárny kalendár od 19. marca

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 19. marca!

Lunárny kalendár od 13. marca

Lunárny kalendár na 19. – 20. marca:

Mesiac je v Strelcovi, a to prináša chuť na dobrodružstvá, silné zážitky a spoznávanie nových vecí, ľudí – skvelý čas na randenie. Ideálny čas na lásku a príjemné intímne chvíle, ktoré by sa mali v tieto dni mimoriadne vydariť – napokon, nečudo, v pondelok o 11. 29 k nám prichádza JAR – takže si ju užime, aj keď ešte nie je teplo!

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac teraz vplýva na boky, bedrové kĺby, krížovú oblasť, stehná a žily. Mali by sme si dať pozor na prievan a prechladnutie – nepodceňujme primerané teplé oblečenie. Dobre nám urobí cvičenie a striedavé sprchy na uvedené časti tela, čím ich dokonale prekrvíme. Pomáha aj masáž stehien – najmä, ak máme nábeh na celulitídu. Konzumujme zdravé potraviny, nezabúdajme na ryby a na potrebný prísun vitamínu E a vápnika, ktorý zabraňuje osteoporóze. Do jedla si pridávajme cesnak, cibuľu, fenikel, papriku a reďkovku. Tretiu pôstnu nedeľu v niektorých oblastiach nazývali aj “Kýchavá” – znamenalo to, že ak si niekto v túto nedeľu trikrát po sebe kýchol, malo mu to priniesť zdravie po celý rok. V stredoveku sa verilo, že kýchanie prečisťuje hlavu, a preto sa aj používali rôzne voňavé šňupavé tabaky a prášky z aromatických rastlín, aby si ľudia mohli kýchnuť pre zdravie… 😛 

V čase, keď je Mesiac v Strelcovi, je dobré, ak urobíme niečo v záujme toho, aby sme sa cítili šťastní a v pohode – doprajme si príjemný kúpeľ alebo sprchu, vymasírujme si telo, doprajme si pleťovú masku, vyskúšajme nový účes, mejkap či vôňu.

Záhrada a domácnosť:

V prípade, že nie sú veľmi silné mrazy, presvetľujeme jablone a hrušky, odstraňujeme konáre, ktoré sa križujú, rastú dovnútra, alebo nadol. Robíme jarné postreky. Vyvetráme domácnosť a pivnice – skontrolujeme uložené ovocie a zeleninu, či niečo nehnije alebo neplesnivie. Je vhodný čas aj na umývanie a leštenie v domácnosti.

Recept na nedeľu: Zapečené syrové toasty

Recept na pondelok: Makrela so šalátom