Lunárny kalendár od 2. marca

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 2. marca!

Lunárny kalendár od 26. februára

Lunárny kalendár od 2. – 4. marca:

Vo štvrtok je Mesiac ešte v znamení Barana a vtedy hrozí, že v nás môže vzbĺknuť oheň –  hrozí nervozita a hádky, rovnako tak doma, ako i na pracovisku. Aby sme tomu predišli, mali by sme sa pokúsiť nervozitu odbúrať pohybom – vyberme sa aspoň na krátku prechádzku, zacvičme si, alebo urobme poriadok na balkóne, či okolo domu – podľa počasia. Večer nevysedávajme dlho pri televízore, ani pri počítači – mohla by nás rozbolieť hlava, či oči. Mesiac v Baranovi umocňuje chuť na dobrodružstvá, ťahá nás to von, medzi ľudí a máme chuť veľa vecí začať – v tieto dni sa však neoplatí začínať nič veľké, pretože rovnako rýchlo, ako na nás príde chuť niečo urobiť, môže sa aj vytratiť a ostane len pri plánoch… Najmä si dávajme pozor na to, aby sme neboli príliš kritickí voči svojim partnerom, pretože nepríjemné hádky by nenechali na seba dlho čakať. ♥ Nahromadenú energiu venujme radšej svojmu partnerovi v tom najkrajšom zmysle – je totiž aj vhodný čas na lásku…

V piatok a sobotu (3. – 4. marca) je Mesiac v znamení Býka – túžime po pohodlí, pôžitkoch a estetike, chceme byť s tými, s ktorými nám je dobre a po ktorých túžime. Ideálne je stráviť tento čas v kruhu rodiny alebo s dobrými priateľmi, s ktorými sa možno podeliť o príjemné spoločné zážitky a vychutnať si prchavé čaro okamihu. V týchto dňoch však môžeme byť aj trochu tvrdohlaví, žiarliví a sexuálne žiadostiví a nenásytní…

Zdravie a krása: 

Mesiac v Baranovi vplýva na hlavu, mozog, oči, nos a na životnú silu. Od popolcovej stredy naši predkovia dodržiavali veľký veľkonočný, takzvaný 40-dňový pôst. Po fašiangoch teda nastáva čas striedmosti a rozjímania. Samozrejme, dnes už pre väčšinu našincov takýto prísny pôst nie je obvyklý, ale určite nikomu nezaškodí, ak počas nasledujúcich týždňov, či aspoň dní, obmedzíme tučné jedlá a sladkosti a ak sa budeme stravovať trochu striedmejšie – organizmus si aspoň takto odpočinie po zimnom hodovaní. V minulosti sa v tomto čase jedávala šošovica, rôzne kaše, chlieb, niekde syr, pečené zemiaky a iné jednoduché jedlá.
Ak nás bolia oči, dajme si na ne obklad z čaju alebo vlažný obklad z očianky Rostkovovej – urobí unavenými očiam dobre! V prípade, že nás potrápi bolesť zubov, účinný je klinčekový olej alebo – ak ho nemáme – skúsme požuť trochu klinčekového korenia, Na upokojenie a dobrú náladu popíjajme čaje z pamajoránu alebo medovky.

Mesiac v Býkovi vplýva na uši, zuby, krk, zátylok, ramená,  štítnu žľazu a na hlasivky. Preventívne si chránime pred chladom uši aj krk a ak sme boli v prievane a bolia nás uši, nakvapkajme si do nich kvapky proti prievanu (kúpite v lekárni) alebo divozelový olej. Ak nás bolí hrdlo, môžeme si kloktať hrdlo repíkovým alebo šalviovým odvarom, alebo vlažnou vodou, do ktorej sme pridali lyžičku sódy bikarbóny. Pomáha aj Preissnitzov obklad, ktorý veľmi úspešne používali naše babičky: Okolo boľavého krku omotáme mokrú a studenú šatku (alebo malú osušku). Toto prekryjeme igelitom a omotáme väčším suchým (najlepšie nahriatym) uterákom a necháme „zapariť“. Keď začne obklad chladnúť, celý postup s obkladmi zopakujeme a robíme tak dovtedy, kým sa bolesť v krku neuvoľní. Samozrejme, popri tom môžeme popíjať teplý šípkový, lipový alebo iný čaj s citrónom. Toto obdobie je vhodné aj na ošetrovanie pokožky krku a dekoltu – doprajme týmto partiám ošetrenie v podobe kúry, masky alebo výživného krému.

Záhrada a domácnosť:

Do debničiek v miestnosti, kde nemrzne a je dostatok svetla, zasadíme papriku a baklažány. Ak chceme pestovať paradajky v skleníku, môžeme si už teraz v teplej miestnosti zasiať semienka a predpestovať sadeničky. V prípade, že si chceme predpestovať aj ďalšie priesady, v piatok a sobotu si  môžeme do skleníka alebo teplého pareniska vysievať aj pór a zeler a takisto aj reďkovku. Do väčšieho kvetináča si môžeme zasadiť koreň petržlenu a zeleru, aby sme v kuchyni mali poruke stále čerstvú vňať.

Recept na štvrtok: Karfiolová kaša

Recept na piatok: Červená šošovica na taliansky spôsob

Recept na sobotu: Zemiakové placky z varených zemiakov

 

Pozor, špeciálna ponuka: KÚZELNÉ RECEPTY NA ČAROVNÝ ŽIVOT

Ak ste pravidelnými čitateľmi Lunárneho kalendára a zaujímajú vás nielen čarovné a tajomné veci okolo nás, ale aj zvyky a obyčaje našich predkov, kúzla a triky, no a neohrdnete ani skvelými receptami s čarodejnými ingredienciami, určite sa vám bude páčiť aj knižka Kúzelné recepty na čarovný život! Môžete si ju kúpiť v kníhkupectve, alebo objednať práve TU:

 
 
[ninja_form id=9]

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach