SPÄŤ
Histamínová intolerancia

Mesiac v nove nám splní tajné želania!

Od: Jana Vančová 15.5.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Viete, čo sa s nami deje, keď je Mesiac v nove?

Je to obdobie, keď ho na oblohe nie je práve vidno, pretože nie je ožiarený Slnkom. A keďže najbližší nov máme presne dnes, 15. mája, bude zaujímavé povedať si, čím všetkým môže byť tento deň výnimočný, čo všetko sa s nami môže diať, ako ho môžeme využiť pre svoje zdravie a krásu, ale aj na splnenie svojich tajných želaní…

Mimochodom, dobre si premyslite, čo si budete želať, lebo želania vyslovené pri nove, či novoluní, sa vraj skutočne plnia. Taaaakže – neželajte si žiadne hlúposti, ktoré by vám neskôr mohli skomplikovať život! 😛 

Mesiac a obloha dreamstime_xs_42065680

Tak čo sa to vlastne s nami deje?

Nov predstavuje nový začiatok, ale môže to byť aj ukončenie a vnútornú premenu. U niekoho je však nov aj fázou určitého spomalenia, zmätku, či návratom k starému. Je to stav medzi vyčerpaním a prílevom novej energie, čo niektorí z nás môžu vnímať aj ako určité napätie, netrpezlivosť, či podráždenosť. Keď skončí táto fáza, prichádza zvyčajne nová energia, dobré nápady a sme kreatívni. Niektorí muži vraj bývajú v tejto mesačnej fáze dosť nekomunikatívni, zhoršuje sa priebeh mnohých ochorení, pribúdajú úrazy i nehody. Ľudia bývajú agresívnejší a nervóznejší.

Vplyv novu na naše zdravie

V tomto čase môžeme pociťovať svalové napätie, bolesti chrbtice a krížov, krku, ramien a môžu nás trápiť migrény. Okrem toho môžeme pociťovať nervové napätie, problémy s očami, ušami, zubami, pľúcami i prieduškami. Dobre urobíme, ak sa objednáme v tomto čase na masáž k odborníkovi, alebo si doprajme vzájomnú partnerskú masáž, či masáž ramien a hlavy. Očiam pomôžu chladivé obklady a krku a ústnym dutinám zase výplachy odvarom z byliniek – všetky tieto procedúry majú teraz nielen zvýšený liečivý účinok, ale sú aj silnou prevenciou.

Čo by sme mali jesť?

V čase novolunia náš metabolizmus pracuje rýchlejšie, čo znamená, že sa môže aj rýchlejšie zbaviť škodlivín. Energiu, ktorú by organizmus spotreboval na trávenie potravy, môže využiť na regeneráciu a vyplavovanie toxínov. Deň pred novom a v priebehu novu je vhodný čas na očistný pôst. Ak to zvládneme, skúsme deň pred novom, i počas neho, nič nejesť a pijeme len čistú a mierne teplú vodu, ktorú sme prevarili 10 minút.Takto upravená voda vraj lepšie čistí bunky. Tí, ktorí takýto pôst nezvládnu, mali by jesť ryžu a ľahké zeleninové jedlá. Popíjame bylinkové čaje a nesladené minerálky.

Zásady pre záhradkárov

V čase novu pôda odpočíva a naberá silu, preto by sa nemalo nič sadiť, vysievať a presádzať, pretože semienka zvyčajne nevyklíčia a rastliny zle zakoreňujú. Ak však máme nejaké rastliny, ktoré zle prospievajú, tento čas je vhodný na ich ošetrenie!

Vyskúšajte magickú silu Mesiaca na splnenie svojich želaní..

♥ Hneď po nove, či novoluní, keď sa na oblohe začne rysovať náznak nového Mesiaca, vyjdite von a niečo si zaželajte. O tom, čo ste si želali, nikomu nehovorte, až kým sa vaše želanie nesplní.

♥  Pripravte si striebornú stužku, myslite na svoje želanie a potom uviažte na stužke tri uzly. Pri viazaní každého uzla vždy vyslovte svoje želanie. Potom stužku priviažte na strom a nechajte ju tam visieť až do ďalšieho novu…

womangalérie VŠETKY