SPÄŤ
Rodina a Priatelia

Manželstvo = koniec sexu?

Od: Henrieta Karabova 5.3.2015
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Môže to byť aj naopak…
Vstúpili ste do manželstva a obávate sa, že s vašim sexuálnym životom to už pôjde len dolu vodou? Alebo nebodaj, už vidíte prvé náznaky? Neobávajte sa, manželstvo nemusí vôbec znamenať posteľnú nudu, ani koniec sexuálneho života. Treba byť však trpezlivý – najmä, ak príde na svet dieťa – a dbať o svoj intímny život.

NIVEA Rodina 2_800x490

Je manželstvo „ponorka“?
Napriek tomu, že rastie počet rozvodov, mnoho iných štúdií poukazuje na to, že ľudia, žijúci v manželstve, sú v porovnaní so slobodnými alebo „voľnozväzkármi“ nielen šťastnejší, ale aj zdravší, dlhšie žijú a darí sa im viac aj v iných oblastiach života. I keď väčšinou je v našich mysliach spojená vernosť jednému človeku so vznikom stereotypu alebo „ponorkovej choroby“, realita taká byť určite nemusí. Nakoniec, všetko záleží len od nás.

milenciPrežitok, či obohatenie?
Možno sa vám manželstvo so svojimi sľubmi a prísahami zdá len prežitkom, ktorý s modernou dobou nemá nič spoločné. Veď sľuby sa i tak vždy neplnia a prísahy tiež končia rôzne. Ale ak dokážete toho druhého vnímať, počúvať a reagovať, ste tolerantní a dokážete naozaj hlboko a úprimne milovať, manželstvo môže byť pre vás len prospešné a obohacujúce.

O sex nejde
Alebo aspoň nie až v takej veľkej miere, ako by sme si mysleli. Nedávne vedecké štúdie ukázali, že pre partnerský a manželský vzťah sú omnoho dôležitejšie ako sex nežné dotyky, pohladenia, pohľady, milé slová. Tieto intímnosti vytvárajú harmóniu vo zväzku, a ak príde dieťa, tak i v celej rodinke. Sex je až na ďalšom mieste, i keď, samozrejme, je potrebný. Ak však neprežívate uvedené intímnosti, k sexu môže byť cesta ťažšia a neskôr z neho môžete mať negatívny pocit.

Lepší ako s milencom
I keď nejedna žena v rôznych etapách manželstva pokukuje po milencovi, prieskum z Veľkej Británie ukázal, že pre ženy je manželský sex absolútne najlepší. Väčšina žien, ktoré sa na prieskume zúčastnili, tiež uviedla, že rozhodne nesúhlasia s názorom, že sex v dlhotrvajúcom vzťahu začne byť po určitom čase nudný. Avšak spokojnosť žien s manželským sexom vyplýva z toho, že časom a rokmi spolužitia sa búrajú i tie najhlbšie tabu, a tak sa sexuálny život manželov stáva pestrejší, intímnejší a vzájomnejší. Nie je teda vôbec zvláštnosťou, že ženy s manželom dosahujú vyvrcholenie omnoho ľahšie a rýchlejšie, ako s cudzím mužom, či v krátkodobých vzťahoch.

Z českého výskumu
Podľa výskumu brnianskej Masarykovej univerzity a spoločnosti SC&C je v manželstve najdôležitejšia vernosť a sex. Vernosť by teda mala znamenať aj väčšie zblíženie a tým pádom aj kvalitnejší sexuálny život. Pravdaže, môže to tak byť len u párov, ktoré sú voči sebe úprimné a ich spolunažívanie je harmonické. Totižto len málokedy záleží od okolností, či je manželstvo kvalitné alebo nie, väčšinou je to spôsobené oboma účastníkmi, nikým tretím. Pouvažujte, kedy ste naposledy hladkali vášho manžela alebo on vás? Kedy sa vám milo prihovoril? Kedy ste si vymenili zamilovaný pohľad, či pohľad plný lásky?

-sz-

womangalérie VŠETKY