Je vám po milovaní nevoľno? Tu sú dôvody!

Milostné hry by  mali byť veľmi príjemným splynutím dvoch tiel a v ideálnom prípade i duší. Niekedy sa však môžu vyskytnúť situácie, ktoré nám ho znepríjemnia. Zažili ste už po milovaní nevoľno?

po milovaní nevoľno
stock.adobe.com

Po milovaní nevoľno môže byť spôsobené viacerými faktormi:

Je to zvláštne, ale uspokojivý milostný akt nám môže navodiť nie len príjemné, ale aj nepríjemné pocity. Mierne vyčerpaná, spotená, možno smädná je každá, ale keď si spravíme opakovanú kontrolu, možno zistíme, že cítime nevoľnosť a je nám zle od žalúdka. Prečo? Existuje niekoľko dôvodov, pričom niektoré vyžadujú návštevu lekára, iné liek od bolesti.

Hlboká penetrácia

Jedným z najčastejších dôvodov nevoľnosti po milovaní je hlboká a prudká penetrácia, ktorá „otriasla“ orgánmi v panve. Nevoľnosť je jednou z logických odpovedí na takýto zážitok. Našťastie, tento stav veľmi rýchlo pominie, na zmiernenie príznakov si ľahnime a vyložme nohy. Najlepším riešením je však porozprávať sa otvore s partnerom o tom, kedy je nám to už nepríjemné.

Na priveľmi hlbokú a prudkú penetráciu si treba dať pozor i v prípade, že máme vnútromaternicové teliesko a v tehotenstve.

Mohlo by vás zaujímať

nehovorme po milovaní!

O tomto nehovorme po milovaní!

Tieto slová nepoužívajme po intímnostiach… Ľúbostný akt je veľmi príjemným a obohacujúcim zážitkom. Na to, aby bol plnohodnotným, potrebuje dozvuk. Čo to znamená? Úplne ináč sa … Čítaj ďaľej

Vyvrcholenie

I keď je vyvrcholenie veľmi príjemným a uvoľňujúcim zážitok, môže spôsobiť, že nám je po ňom nevoľno. Maternica sa počas vyvrcholenia sťahuje, niektoré ženy prežívajú dokonca bolesti pri týchto kontrakciách, čo vedie až k ľahkým závratom. Ak trpíme bolestivým vyvrcholením, môžeme si pomôcť užitím nesteroidného protizápalového lieku pred milostnými hrami. Vychutnáme si väčší pôžitok z intímností.

Fibroidy alebo cysta

Za nepríjemnými pocitmi nevoľnosti po sexe však môžu byť aj vážnejšie stavy. Môžu upozorňovať na ovariálne cysty alebo myóny. V tomto prípade je dôležité vyhľadať gynekológa, ktorý nám urobí ultrazvukové vyšetrenie a v prípade potreby navrhne liečbu.

Emocionálna reakcia

Za nevoľnosťou nemusí byť len fyzický stav. Je dokázané, že niektoré ženy cítia nevoľnosť po intímnostiach s mužom, s ktorým nie sú v hlavnom vzťahu alebo vo funkčnom vzťahu. V tomto prípade pomôže skôr psychológ, ale rázny koniec podobným vzťahom.