Ktoré sú najúčinnejšie prírodné afrodiziaká?

Prípravky, ktoré zvyšujú libido ľudia používajú už celé storočia. Všimli si, že mnohé z prírodných látok majú silu zosilniť erekciu, predĺžiť pohlavný akt, či znásobiť vzrušenie a chuť na sex. Ak by sme chceli pochopiť účinky afrodiziak, museli by sme poznať celú chémiu, ktorá sa v nás odohráva od momentu zamilovanosti až po samotnú sexuálnu predohru. Viete, na aké kategórie môžeme afrodiziaká deliť?

afrodiziaká

Afrodiziaká, ktoré ovplyvňujú všetky zmysly  

Táto skupina afrodiziák ovplyvňuje zmysly – otvára ich naplno, aby sme vedeli skúsenosť naplno vychutnať. Ako prvé sú chuťové vnemy, pridáva sa sluch, ktorý sa zameriava na milencove slová, vzdychy, či hudbu, ktorá vás dostáva do nálady. Sú nimi aj jemné oblečenie, vonné sviečky či oleje – tie veci nás vedia naladiť tak, aby sme prežili krásne ľúbostné hry, pretože vzbudzujú naše endorfíny.

Potraviny, výživové doplnky, nápoje

Existujú aj potraviny a nápoje, ktoré majú okamžitý vplyv na naše libido. Patria medzi ne korenisté jedlá, ginko biloba, zázvor, potraviny a doplnky, ktoré dodávajú super dávku vitamínu E. Napríklad – špenát, avokádo, orechy, slnečnicové semiačka, nakoniec aj alkohol, ale len malá dávka.

Živiny, ktoré pravidelne konzumujeme v strave

Táto skupina obsahuje živiny, ktoré by nám nikdy nemali chýbať. Ich nedostatok sa môže prejaviť aj na strate záujmu o erotické aktivity. Patria k ním základné živiny pre zdravie: vitamín C, železo, jód a vitamín E.

Čo je dobré pre srdce, je dobré aj pre intímny život

Pravdou je, že čo je dobré pre srdce, je dobré aj pre intímny život. Zdravá vyvážená strava plná uvedených živín nám pomôže bojovať proti stresu. Podporuje zmysly, silný krvný obeh, energiu, vytrvalosť.

Jedlo pre zdravé srdce a mozog?

Nielen srdce, ale aj mozog je veľmi dôležitý pre zdravý intímny život. Myslime na to, aby sme mali jedlo bohaté na omega-3 mastné kyseliny, bielkoviny, celozrnné potraviny, tučné ryby, chudé hydinové mäso, strukoviny a listovú zeleninu.

-sz-