Milostné hry počas tehotenstva: Čo o nich treba vedieť?

Debaty o milostných hrách v tehotenstve boli kedysi považované za absolútne tabu. Je načase prestať predstierať, že telo v tomto období nerobí nič iné, iba vyživuje dieťa. Naopak, mnohé z nás cítia nárast túžby a dosahujú tie najkrajšie vyvrcholenia v živote. Prečo? Pretože panva je lepšie prekrvená.

milostné hry počas tehotenstva

Sex v tehotenstve a názory odborníkov

Stále existuje množstvo stigiem týkajúcich sa intímnych hier v tehotenstve. Mnohí ľudia stále veria, že milostné hry počas tehotenstva sú pre vyvíjajúci sa plod nebezpečné alebo je sex s tehotnou považovaný za istý druh fetišizmu. Skutočnosť je však iná. Aj tehotenské milovanie môže byť rôznorodé, zmyselné, vzrušujúce – pre muža i pre ženu.  

Tehotenské výhody pri milostných hrách

Počas prvých mesiacov sa budúce mamičky cítia sexy, najmä počas druhého mesiace – bruško ešte nevidno, zato prsia sú krásne vyformované a zväčšené. Hormóny a celkové zvýšenie objemu krvi spôsobujú väčšie prekrvenie intímnych oblastí, čo znamená väčší pôžitok. Ak nám lekár nepovedal, že by ste sa mali vyhýbať sexu, čo je v niektorých rizikových stavoch potrebné, nemusíme sa obávať, naopak. Vyplavovanie endorfínov, oxytocínu a milostné puto s otcom nášho dieťaťa má veľmi pozitívny vplyv na psychiku tehotnej ženy.

Dôležitý je aj prístup partnera

Samozrejme, dôležité je aj to, ako sa na intímnosti v tehotenstve v tehotenstve pozerá váš partner. Mnohí muži majú obavy, že ublížia plodu alebo žene – sú však zbytočné. Vyberajme si stabilnejšie pohodlnejšie polohy, viac sa venujme celému telu a jeho erotogénnym zónam, nezameriavajme sa len na penetráciu. Rozprávajme sa s partnerom o zmenách, ktoré pociťujeme. Pre mnohé ženy počas tehotenstva nie je príjemné, napríklad, dráždenie bradaviek, zato objavíte iné miesta a spôsoby vzrušenia. Milostné hry počas tehotenstva sú nádherné a majú pozitívny vplyv aj na vašu ratolesť. Prečo si teda nedopriať príjemné chvíle s partnerom?! Ak predsa len máme pochybnosti alebo pociťujeme bolesť pri pohlavnom styku, porozprávajme sa s gynekológom.