Čo sa deje s intímnymi partiami po milostnom akte?

Hneď po milostnom akte, či intámnych hrách sa naše telo vracia do normálneho pokojového stavu. Viete však, čo sa deje s intímnymi partiami – s vašou pošvou? Ženské intímne miesta sú prekvapujúce z mnohých dôvodov. Toto sú niektoré z nich…

po milostnom akte
https://www.shutterstock.com

Počas intímností vonkajšie pohlavné orgány vrátane klitorisu, pyskov a samotnej vagíny výrazne  opuchnú. Po ukončení sexuálnej aktivity sa opuch znižuje až sa všetko vráti do normálu. Niektoré ženy po sexuálnej aktivite pociťujú bolesti, pálenie alebo svrbenie. Zvyčajne kvôli podráždeniu pokožky trením. Nie je zriedkavá však ani alergická reakcia na použité prípravky.

Pri suchej vagíne dochádza k mikrotrhlinkám, ktoré tiež spôsobujú nepríjemné pocity po intímnom styku. V tom prípade sa oplatí použiť lubrikant na báze silikónu. Nepríjemná bolesť po každom pohlavnom styku je však dôvodom na návštevu gynekológa. Môže znamenať aj cystu, polypy, endometriózu či iný vážnejší problém.

Citlivosť pomaly slabne

Po vyvrcholení sú intímne miesta naliate krvou a teda aj nesmierne citlivé. Tento stav pomaly odchádza, citlivosť sa vráti do pôvodnej miery. S nielen to, vracia sa aj pôvodná farba. Zvýšený prietok krvi spôsobí stmavnutie tkaniva, sčervenanie. Je to podobná reakcia, s akou sa stretávame pri pýrení. Po pohlavnom styku sa tiež zníži teplota intímnych partií na obvyklú.

Vzrušenie ovplyvňuje aj veľkosť pošvy

Jednou z najzaujímavejších faktov je, že pri pohlavnom akte sa prirodzene rozširuje a predlžuje – prispôsobuje penisu alebo sexuálnej hračke, tak predchádza zraneniam. Je to neuveriteľné, ale pošva sa dokáže predĺžiť z 5 centimetrov v pokoji na 20! Po milostnom akte sa vždy vráti do pôvodného stavu. Je len hlúpym mýtom, že pošva sa počtom sexuálnych stykov zväčšuje a rozširuje, uvoľňuje. Toho sa obávať nemusíme. U zdravej ženy sa pošva po intímnostiach zotavuje veľmi rýchlo – v priebehu pár minút až pol hodiny.