Príťažliví ženáči

Rozumné vysvetlenie, prečo niektoré ženy priťahujú ženatí muži s rodinou asi ani neexistuje. Samozrejme, ak nemáme na mysli prípadné materiálne dary, či možnosť prísť k nejakým korunkám navyše alebo k sľubnej kariére. Ale to potom nie je o citovom vzťahu… Napriek tomu, že vzťah so zadaným mužom nemá vo všeobecnosti veľkú nádej a trvácnosť, sa mnohé z nás neraz do nich zaľúbia. Iba v minime prípadov sa ženatý muž s deťmi vzdá svojej rodiny v prospech milenky.

Príťažliví ženáči

Navyše pri takomto vzťahu treba stále myslieť na to, aby vás niekto nevidel v podozrivých pózach, takže intímne, alebo časté stretávanie sa na verejnosti, je vopred vylúčené.

Príťažliví ženáčiZamilované naslepo?
Väčšina žien, ktoré sa zamilujú do ženáčov vie, že to, čo robí nie je správne, ale jednoducho nevedia sa vzdať, sú zamilované. Mnohé tajne dúfajú, že ony sú tou osudovou dámou, ktorá zmení život zadaného muža a stane sa ich vyvolenou. A to i napriek tomu, že ich muži vopred upozornia, že ich chcú len ako milenku, prípadne spriaznenú dušu a od rodiny neodídu.

Mladé ženy v študentskom veku, a na začiatku svojej kariéry, často vyhľadávajú starších mužov (a tí sú väčšinou ženatí a s potomstvom) kvôli tomu, čo im nemôžu ich rovesníci dať. Sú to najmä skúsenosti, nielen so svetom okolo, ale aj so ženami, dokážu polichotiť vo vhodnej chvíli a vhodným spôsobom, čo nám zvyšuje sebavedomie a možno aj očakávaná podpora v kariére, najmä ak ide o úspešného muža. Navyše je tu i reč peňazí. Nie všetci rovesníci majú na luxusné večere v kvalitnej reštaurácií, alebo dokážu pripraviť vzácne jedlo v príjemnom dome, či byte.

Milenka – trpiteľka
Na druhej strane, ak je žena, ktorá si začne vzťah so ženatým mužom, zabezpečená a má rozbehnutú skvelú kariéru, môže si týmto vzťahom aj uškodiť. Môže prísť o prestíž. Existujú mimomanželské vzťahy, v ktorých ženy doslova trpia. Niektorí muži si na milenkách vybíjajú manželské problémy. V prípade, ak sa chce ženatý muž rozviesť, nemusí byť dôvodom práve milenka, ale jeho neprekonateľné rozpory v súžití s rodinou. Milenku môžu použiť len ako únikovú cestu. Je totiž známe, že aj po rozvode, vzťah s milenkou skôr či neskôr skončí. Neraz práve tesne pred rozvodom.

Milenky ženatých mužov sa veľmi často stretávajú s ich rečami – ako si s manželkou nerozumejú, aký hrozný život doma majú. Do rozvodu sa však veľmi nehrnú, a ak áno, snažia sa ho väčšinou odďaľovať. Keď prežívate podobnú situáciu, mala by vám našepkať, aby ste čím skôr vzťah ukončili.
Muž (ale to isté platí aj pre ženy), ktorý je naozaj nespokojný v manželskom zväzku, by sa mal dať rozviesť bez ohľadu na milenku, a to čo najskôr. Niektorí hľadajú východisko v ďalšej žene a myslia to úprimne, tých je však menej. Po rozvode sa však nový vzťah buduje oveľa ľahšie a môžete mu viac dôverovať.