Urobme si poriadok v priateľoch, a to aj na sociálnych sieťach!

Aké typy ľudí by sme mali vylúčiť z kruhu priateľov?

Na aktuálnom trende, mať na verejných sociálnych sieťach čo najviac partnerov, sa už popálili mnohí. Predbiehame sa v počte nasledovníkov a priateľov, a pritom si neraz neuvedomujeme, k akým informáciám o nás týmto pádom dostávajú prístup. Nie je kamarát ako kamarát a priateľ ako priateľ, v internetovom prostredí by to malo platiť niekoľkonásobne.  

sociálnych sieťach

Preč s falošnými priateľstvami

Život je veľmi krátky a krehký na to, aby sme si ho zahatali falošnými priateľstvami, najrôznejšími známymi, ktorí sa tak tvária, či úplne neznámymi osobami, ľuďmi, ktorí  nás oberajú o energiu a čas a s ktorými nemáme nič spoločné. Ak chceme viesť pokojný, úspešný život, mali by sme si urobiť poriadok aj v priateľstvách. Nepúšťajme k osobným informáciám tých, ktorí nie sú našimi blízkymi priateľmi, veľmi dobre prehodnocujme každý jeden status, ktorý na sociálnej sieti uverejníme.

Stovky priateľov – skutočne?

Väčšina z nás má medzi priateľmi na sociálnej sieti nielen skutočných kamarátov, ale mnohých spolužiakov zo základnej, strednej, vysokej školy, kolegov z viacerých zamestnaní, širokú rodinu, či známych – len tak z videnia. Pouvažujme – skutočne potrebujeme všetkých týchto ľudí mať medzi priateľmi? Môžeme napríklad vytvoriť skupinu spolužiakov a v rámci nej písať veci týkajúce sa členov skupiny, ale rozhodne nie je pozitívom, keď svoje súkromie pretriasame verejne medzi priateľmi, ktorí vlastne ani tak veľmi priateľmi nie sú.

Pozrime sa, koho najčastejšie ľudia odstraňujú spomedzi skupiny priateľov. Zvyčajne ich síce najskôr prijmú, ale tí múdrejší to onedlho riešia obmedzením prístupu k ich osobným informáciám. Pozor, negatívna energia sa veľmi ľahko šíri a môže vám výrazne ovplyvniť život! Navyše, závisť a ohováranie tiež dokážu urobiť svoje…

Títo ľudia vám určite nepomôžu, ak ich budete mať medzi priateľmi:

1.Naháňači politickej kariéry

Nie je príjemné mať každý deň v aktualitách a v správach najrôznejšie politické výzvy, avíza, názory jednotlivcov na zdravotníctvo, politickú situáciu, ekonomiku, zahraničný obchod, hospodárenie… Najmä, ak to sú názory, s ktorými vy osobne nesúhlasíte. Každý má právo na svoj názor, ale vy to nie ste  nútení čítať vždy, keď sa nalogujete do sociálnej siete. Šup s takouto zbytočnou záťažou a obťažovaním preč!

2.Negativisti a veční nespokojenci

Ďalšou kategóriou, ktorej sa treba čo najskôr zbaviť, sú negativisti, hundroši, frfľoši, veční nespokojenci a chronicky neúspešní ľudia. Možno ste kedysi mali niečo spoločné, ale ak sa chcete posunúť vo svojom živote ďalej, k lepšiemu, zbavte sa podobných príveskov. Sú to typy, ktoré sú schopné okoliu zobrať chuť do života, kopec energie a zahltiť vás ich vlastnými problémami. Keď ich odstránite zo zoznamu priateľov, bude sa vám omnoho lepšie dýchať.

3.Bývalí partneri

Nestrácajme drahocennú energiu s bývalými. To, čo bolo, už skončilo a nech to zostane v minulosti. I keď môže byť ťažké vylúčiť niekoho, s kým sme strávili roky života z kruhu priateľov, je to tá najlepšia cesta k duševnej pohode a k novému, úspešnému vzťahu.

Okrem spomínaných troch typov je veľmi dobre vyhodiť z kruhu priateľov ľudí, ktorí ohovárajú, vysmievajú sa, chválenkárov a každého, z koho máme negatívne pocity.

-sz-