Zaľúbená do narcistu? Toto sú znaky!

Mať za partnera narcistu je hotové peklo. Najhoršie je, že spočiatku nemusíme vôbec tušiť, že ním je, pretože nasrcisti sa dokážu zvyčajne skvele pretvarovať a nedostatky hádzať na iné osoby. Zaľúbená do narcistu? Ako to spoznáme?

Zaľúbená do narcistu
stock.adobe.com

Skrývajú svoju pravú identitu

Pôsobí príjemne, empaticky, starostlivo, milo. Ale je to len na povrchu. Keď sa s nimi po prvýkrát stretneme, myslíme si, že sú to tie najúžasnejšie osoby na svete. Lenže táto pretvárka začne skôr či neskôr opadávať a na povrch vychádza ich pravá tvár, ktorá je úplne iná. Najskôr nás potrebujú nalákať na svoju masku láskavosti.

Musíme ich zabávať a robiť za nich

Chcú život plný zábavy, vzrušenia, voľného času – práca a nudné záležitosti ako je upratovanie domácnosti či starostlivosť o deti nie sú pre nich, to je práca iných ľudí. Sú alergickí na slovo zodpovednosť, nemusíme hádať prečo. Vždy chcú viac, ako dávajú, nezaujímajú ich potreby a pocity partnerky.

Zaľúbená do narcistu? Sú sebeckí

Centrálnou vlastnosťou narcistov je sebeckosť. Nepoznajú empatiu, ani spravodlivosť. Za každý problém môže niekto iný. Sú tvrdohlaví, nespoľahlivý, odmietajú urobiť čosi, ak ich o to požiadate. Je to ich svet a ostatní sú v ňom len návštevníci.

Nikdy sa nemýlia

Egocentrické tvory nerobia nikdy chyby, ale sú obeťami chýb ostatných. Nikdy sa nemýlia, vždy majú absolútne čisté úmysly – samozrejme, takto len vystupujú, nie je to pravda. Nezodpovedajú za vlastné správanie, ak niečo zlé urobia, vždy za to môže niekto iné alebo okolnosti. Nevedia rozlíšiť dôležité od banálneho, veľmi často a o všetkom sa hádajú, často robia rozruch kvôli absolútne malicherným záležitostiam.

Mávajú záchvaty hnevu

Narobia množstvo hluku. Stačí, ak s niečím nie sú aktuálne spokojní a budeme svedkami hlučných verbálnych hrozieb, útokov, obvinení, urážok. Reagovať sa neoplatí, pretože akákoľvek reakcia vyvolá len a len protireakciu a podporí bludný cyklus, v ktorom sa tieto osoby vyžívajú.