Silná imunita nedá šancu virózam

Február je mesiac, kedy pretrváva neslávne známe chrípkové obdobie. Inšpirujte sa východnými kultúrami, ktoré kladú dôraz na prevenciu. Základom je vybudovať silnú imunitu, ktorá len tak ľahko nepodľahne baktériovým či vírusovým ochoreniam.

Silná imunita

Benefity teplej stravy

V Číne môžete zájsť do špecializovaných reštaurácií, ktoré majú jedálny lístok zostavený zo samých liečivých jedál. V našich zemepisným šírkach buďme o niečo skromnejší. Bohato postačí, ak sa nebudete vyhýbať teplej strave. Nízko kalorické zeleninové obedy si nechajte na leto, čerstvé ovocie a zelenina totiž naše telo v zime ešte viac ochladzujú.

Cievy sa potom dostatočne neprekrvujú a imunita sa tým znižuje. Podľa čínskej medicíny vírusy prúdia do organizmu v letných mesiacoch cez nos a ústa, v zime naopak cez kožu. Končatiny si chráňte pred zimou čiapkou a rukavicami, útroby zasa výdatným pokrmom. Krv vám rozprúdia a žalúdok rozohrejú aj ostrejšie jedlá.

Silná imunita

Rúško do každej rodiny

Textilné masky na ústa sú v našich uliciach skôr raritou, v ázijských krajinách zase takmer módnym doplnkom. Rúško by si mal nasadiť ten, kto pociťuje prítomnosť bacilov v tele. Kašeľ a kýchanie zasahuje minimálne v okruhu dvoch metrov od nakazeného, cez rúško ale prenikne oveľa menej vírusov. 

Použitie u zdravých má význam vtedy, ak sú v blízkom kontakte s chorým. Prípadne sa dennodenne pohybujú v priestoroch, kde sa nachádzajú masy potenciálnych bacilonosičov. Takže rúška do všetkých úradov a open officov!

Silná imunitaVyskúšajte akupresúru

Akupresúra je alternatívna liečebná metóda zakladajúca sa na masírovaní citlivých bodov v koži pacienta. Pri prechladnutí si na tele nájdite si bod, ktorý leží asi 1,5 cm nad zápästím v lokalite pod palcom. Približne tam, kde sa nachádza koniec vretennej kosti na vnútornej časti ruky a mierne zatlačte.

Pri liečbe nádchy si masírujte body po stranách oboch krídel nosa a tiež body na oboch očných oblúkoch, ktoré sú vzdialené asi centimeter na obe strany od koreňa nosa.

Ženšen na imunitu

Celá alchýmia spočíva v takzvaných ginsenoidoch. Tie majú schopnosť prenikať dovnútra buniek, čo má priaznivý vplyv na obranyschopnosť organizmu a na zlepšenie odolnosti. Ženšen dostať vo forme čaju, tabliet alebo výživových doplnkoch.

Pokiaľ chcete mať istotu, že ste si vybrali ten najúčinnejší produkt, dôkladne sledujte podiel aktívnej látky. Výživový doplnok Ženšen Energy+ od NaturaMed Pharmaceuticals obsahuje 74 mg ginsenoidov a 100 % odporúčanej dennej dávky vitamínu C v každej kapsule. Vďaka tomu ide o najúčinnejší produkt svojho druhu na slovenskom trhu.

Mesačné balenie ŽenŠen Energy+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.zensenenergy.sk.